wylewki epoksydowe

Wiosna sprzyja realizacji domowych porządków. To również czas, w którym planuje się wykonanie tarasów, podjazdów, posadzki na balkonie. Wszystko przez dobrą pogodę i temperaturę powietrza, która pozwala wykonywać prace remontowe na zewnątrz. Dzisiaj coraz większym uznaniem cieszą się wylewki epoksydowe, idealne do wykorzystania wewnątrz domu, jak i właśnie na zewnątrz. Dowiedz się o nich więcej.

Wylewki żywiczne – podstawowe właściwości

Okazuje się, że żywica jest nie tylko doceniana za estetykę, ale głównie za jej właściwości praktyczne. Wylewki żywiczne są przede wszystkim trwałe, odporne na ciężar, działanie wody, niskich oraz wysokich temperatur, promienie słońca. Żywica nie ściera się, jest antypoślizgowa i łatwo utrzymać ją w czystości.

Warto zaznaczyć, że łatwo ją nakładać, a każdy inwestor bez problemu wykona taką pracę samodzielnie. Do tego jej koszt nie jest wyższy, aniżeli zakup płytek ceramicznych czy gresu. Dzisiaj posadzkę żywiczną można kolorować albo dodawać do niej drobinki kwarcu, dzięki czemu staje się doskonałym elementem dekoracyjnym wybranej części podłogi.

Gdzie stosuje się żywicę najczęściej?

Do tej pory żywicę stosowano na powierzchniach o wysokiej eksploatacji. Najczęściej były to miejsca użyteczności publicznej, hale, magazyny, fabryki, sklepy, urzędy, warsztaty samochodowe, garaże. Dzisiaj z powodzeniem wykorzystuje się tego typu podłogę także we wnętrzach mieszkalnych. Wylewka epoksydowa świetnie sprawdza się w kuchni, łazience, korytarzu, wiatrołapie, a nawet w reprezentacyjnym salonie. Można ją używać tak naprawdę wszędzie, gdzie tylko liczy się funkcjonalność i praktyczność, ale przy tym także aspekty dekoracyjne.

Sami producenci i dystrybutorzy tego rodzaju materiału na posadzki, potwierdzają, że żywica jest dzisiaj dosłownie rozchwytywana. To dlatego, że w końcu doceniono jej właściwości. Należy też uwzględnić, że jej stosowanie promują dzisiaj najlepsi architekci i projektanci wnętrz, którzy dyktują światowe trendy. Okazuje się, że dobrze znane technologie i rozwiązania znajdują dzisiaj zupełnie inne zastosowanie. Do tej pory żywica stosowana była przede wszystkim w pomieszczeniach przemysłowych albo tych o dużej eksploatacji, dzisiaj docenia się zaś nie tylko jej doskonałą trwałość, ale też ponadczasowy design.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here