ogród dla dzieci
fot. pexels.com

Zabawa na świeżym powietrzu jest najlepszym pomysłem dla dzieci! Masz własny ogródek i nie wiesz, jak go urządzić, aby dzieci się w nim z chęcią bawiły? To nic trudnego. Mamy kilka sprawdzonych pomysłów na organizację ogródka domowego dla dzieci!

Zobacz też: http://www.blogprasa.pl/zabawki-ogrodowe-dla-dzieci/

Atrakcyjny ogródek

Posiadając nawet mały ogródek możesz go urządzić w taki sposób, aby dzieci chętnie w nim przebywały i się bawiły! Ważne, że zabawy będą na świeżym powietrzu i dzieci będą mogły spędzić czas nie przy telewizorze, ani komputerze.

Młodszym dzieciom z pewnością przypadnie do gustu mała piaskownica. W takiej piaskownicy można dowoli budować różne rzeczy z piasku, przy użyciu fajnych zabawek! Ogrodową piaskownicę możesz zakupić w sklepach budowlanych lub zrobić ją samemu.

Dodatkową atrakcją ogrodową z pewnością będzie huśtawka. Dzieci wprost uwielbiają się huśtać! Zwłaszcza, jeśli nie muszą czekać w kolejce za innymi dziećmi na publicznym placu zabaw. Huśtawkę możesz zrobić nawet ze starej opony i sznura i przywiązać do solidnej gałęzi drzewa. Gwarantujemy, że taka huśtawka będzie prawdziwym hitem!

Możesz również pomyśleć o małej zjeżdżalni, jeśli metraż twojego ogródka na to pozwala. Gotowe zjeżdżalnie z plastiku dla dzieci w różnym wieku możesz również kupić w sklepach budowlanych, marketach, a także w sklepach z zabawkami dla dzieci.

Najlepsze zabawki do ogródka

W sezonie wiosenno-letnim prawdziwym hitem zabaw dziecięcych w ogródku będzie… basen! Dzieci uwielbiają pluskać się w wodzie i bawić. Jeśli możesz sobie pozwolić na duży basen, tym lepiej! Dzieci wówczas będą chętnie w nim pływać. A jeśli nie masz tak dużej przestrzeni, to możesz postawić mały basenik, który ochłodzi maluszki w gorące dni.

Kolejnym hitem z pewnością będzie trampolina, na której dzieci będą mogły dowoli się wyszaleć! Taka trampolina na pewno wymęczy dzieci i zagwarantuje im niesamowite wrażenia.

A może by tak zrobić kącik prywatnych zabaw dla dzieci? Zbuduj im domek na drzewie! A jeśli nie masz drzewa w ogrodzie, to pomyśl o małym, drewnianym domku do zabaw, który postawisz na trawie.

Przeczytaj też: http://urodelka.pl/dziewczynka-w-kapeluszu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here