Drzwi harmonijkowe - jak działają?

Drzwi harmonijkowe sprawiają, że wnętrze nabiera niepowtarzalnego charakteru. Stanowią świetną alternatywę dla skrzydeł klasycznych, najczęściej spotykanych we wnętrzach, które posiadają niewielki metraż. Dzięki temu że są wyposażone w składany mechanizm, nie zajmują wiele przestrzeni, jest to idealny sposób na zaoszczędzenie miejsca, takie rozwiązanie nie koliduję też z elementami wyposażenia.

W jakim przypadku drzwi harmonijkowe są najlepszym wyborem?

Osoby, które decydują się na zakup drzwi harmonijkowych najczęściej podejmują taki wybór ze względu na brak wystarczających środków na wymarzone drzwi lub o prostu mają małe mieszkanie i szukają metody na zaoszczędzenie przestrzeni. Drzwi harmonijkowe nie potrzebują dodatkowego miejsca w ścianie, zamykają się i otwierają wyłącznie w okolicy futryny drzwiowej.

Wiele osób nie jest przekonana do drzwi harmonijkowych, ponieważ kojarzą im się z latami 90, ze stylem retro. Jednak nie ma co się do nich zniechęcać, ponieważ są bardzo praktyczne i ładnie się prezentują. Aby urozmaicić wnętrze, wystarczy zainwestować w ciekawe meble i dodatki.

Jakie zalety posiadają drzwi harmonijkowe?

Drzwi harmonijkowe wbrew pozorom są bardzo funkcjonalne. Stanowią idealne rozwiązane do wąskich pomieszczeń, jak i tych bardziej pokaźnych, gdy chcemy zasłonić większą część pomieszczenia. Drzwi harmonijkowe możemy śmiało dopasować do potrzeb futryny lub miejsca, w którym chcemy je umiejscowić. Pewnie wiele osób o tym nie wiem, ale takie drzwi mogą posiadać nawet kilka metrów szerokości.

Kolejna zaleta drzwi harmonijkowych to znacznie niższa cena, od klasycznych skrzydłowych modeli oraz bardzo prosty montaż. Dzięki temu nie musimy zatrudniać fachowca, spokojnie samodzielnie możemy je zainstalować.

Jak działają drzwi harmonijkowe?

Drzwi harmonijkowe swoim wyglądem przypominają harmonijkę, sama nazwa na to wskazuje. Ich skrzydło składa się z kilku części. Mogą być wykonane zarówno z tworzywa sztucznego, jak i drewna lub materiału je imitującego. Każda część skrzydła porusza się po prowadnicy górnej i dolnej. Po otwarciu składają się z jednej strony futryny.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/jak-wybrac-drzwi-harmonijkowe/

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here