oświetlenie LED

Podczas remontu domu lub mieszkania należy podjąć wiele istotnych decyzji, które będą miały wpływ na późniejsze funkcjonowanie w odświeżonych wnętrzach. Poza wyborem koloru ścian, podłóg czy stylu mebli bardzo ważną kwestią jest dobór elementów oświetleniowych. Najpopularniejsze w chwili obecnej jest oświetlenie LED, dzięki któremu możemy uzyskać wspaniały efekt wizualny oraz zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Oświetlenie ledowe – idealne dla każdego wnętrza

Indywidualne preferencje w kwestii doboru punktów świetlnych w poszczególnych pomieszczeniach są bardzo różne – niemniej nowoczesna technologia LED występuje obecnie już w każdym rodzaju lamp. Wiele osób lubi, gdy na ścianach zainstalowane są pojedyncze kinkiety – dzięki czemu mogą decydować się na włączenie tylko jednego z nich, gdy zajdzie taka potrzeba. Inni z kolei są miłośnikami bardzo jasnych i rozświetlonych wnętrz i dlatego wybierają duże lampy sufitowe z wieloma żarówkami. Bardzo modne w ostatnim czasie jest oświetlenie LED w postaci taśm świetlnych, które umieszcza są pod meblami lub w ich obrębie – dające rozproszone, delikatne światło i tworzące ciekawe iluminacje. Warto wspomnieć również o podwieszanych sufitach, w których najczęściej stosowanym rozwiązaniem są pojedyncze punkty świetlne. Popularnym rodzajem oświetlenia LED są również oprawy schodowe, dzięki którym można w efektowny sposób doświetlić stopnie na klatce schodowej. Ciekawym rozwiązaniem jest technologia RGB, dzięki której za pomocą sterownika można w dowolnym momencie zmieniać kolor światła w zależności od preferencji, co wspaniale prezentuje się zwłaszcza w monochromatycznych wnętrzach utrzymanych w bieli i szarościach.

Korzyści z technologii LED

W odróżnieniu od tradycyjnych lub halogenowych żarówek popularnych jeszcze kilka lat temu, oświetlenie LED zużywa do 90% mniej prądu – jego poszczególne elementy są co prawda nieco droższe w zakupie, jednak wyróżniają się dłuższą żywotnością, przez co ten wydatek w dłuższej perspektywie generuje spore oszczędności. Co więcej, żarówek ledowych nie dotyczy pojęcie czasu nagrzewania, przez co od pierwszej sekundy świecenia intensywność ich światła jest stała – nie trzeba również obawiać się oparzenia, ponieważ nie wydzielają one ciepła. Elementy oświetleniowe w technologii ledowej można dobrać w dowolnej barwie światła białego – zimnej, ciepłej, neutralnej, a także w różnych kolorach tęczy. Osoby, dla których środowisko naturalne nie jest obojętne dostrzegą dodatkowy walor, jaki posiada oświetlenie LED – z uwagi na jego długą żywotność powstaje mniej szkodliwych odpadów, a w oszczędności energii wyraża się dbałość o planetę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułIstota działania systemów alarmowych
Następny artykułTynki maszynowe – charakterystyka
Redakcja Urzadzajmy.pl
Pasjonatka interior designu, czyli urządzania wnętrz. Zaczynała we wczesnych latach 2000 i do dnia dzisiejszego rozpoczynając kolejny projekt cieszy się jak małe dziecko :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here