bramy ogrodzeniowe dwuskrzydłowe

Brama wraz z furtka musi przede wszystkim tworzyć estetyczna całość z założeniem ogrodzenia – musi być spójne, niekoniecznie jednak wykorzystujące dokładnie te same materiały. Świetnie sprawdzają się  łączenia dwóch różnorodnych materiałów budowlanych, dzięki czemu efekt końcowy jest znacznie lepszy i ciekawszy niż przy jednolitych materiałach. Pozostaje jednak zawsze jeszcze kwestia funkcjonalności bramy i jej szerszego zastosowania. Czasem sytuacja wymusza posiadanie nie jednej, ale dwóch bram oraz furtki, wtedy trzeba także odpowiednio wyważyć ich poszczególne szerokości, aby wyglądały lepiej niż dobrze i by nie przeszkadzały, zamiast usprawniać prace. Najczęściej dwie pary bram stosowane jest w przypadku posiadania osobnego wjazdu do garażu i osobnego na samą posesję.

Jakie bramy komu?

Zanim kupisz i zamontujesz bramy ogrodzeniowe dwuskrzydłowe, musisz dokładnie się zastanowić, czy właśnie takiego rozwiązania potrzebujesz dla swojego domu. Najważniejsze jest wszakże funkcjonalność – a bramy ogrodzeniowe dwuskrzydłowe nie zawsze będą właśnie takie, chociaż na pierwszy rzut oka  żadne inne rozwiązanie nie przynosi tyle korzyści, co właśnie to.

bramy ogrodzeniowe dwuskrzydłowe

Kiedy bramy ogrodzeniowe dwuskrzydłowe się nie sprawdzi?

Przy wyborze bramy trzeba brać pod uwagę przede wszystkim ilość posiadanego miejsca na własnej posesji – chodzi generalnie o to, żeby swobodnie można się poruszać przy otwartej bramie – jeśli otwiera się ona do środka – lub aby nie tarasowała miejsca na chodniku czy – jeszcze gorzej – nie zajmowała miejsca przeznaczonego dla ruchu samochodów. Jeśli masz wąska posesje lub jeśli nie masz możliwości otwierania jej na stronę posesji, lepiej zainwestować w rozsuwane bramy.

Rozsuwane – droższe?

Wszystko będzie zależało od materiału, z jakiego nasza brama zostanie wykonana, ponieważ sam jej rodzaj otwierania nie będzie znacząco wpływał na cenę całości. Oczywiście rozsuwane bramy, stosujące specjalne szyny, będą nieco droższe, jednak w takich szczególnych przypadkach ich zastosowanie jest koniecznością. Zarówno takie rozsuwane bramy, jak i bramy ogrodzeniowe dwuskrzydłowe mogą być wykonane na przykład z kutych, eleganckich, bardzo kunsztownych oraz bardzo drogich elementów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby również, nieważne w którym przypadku, skorzystać z możliwości zamówienia pilota do bramy – to rozwiązanie sprawdza się nie tylko w przypadku posesji posadowionych przy ruchliwych ulicach, ale również wtedy, kiedy po prostu nie lubimy wykonywać tej żmudnej czynności.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here