Słupki do siatki

W przypadku ogrodzenia z siatki jednym z podstawowych oraz w zasadzie najważniejszych elementów są właśnie słupki do siatki – i to właśnie ich wybór zwykle sprawia najwięcej problemów. Przed zakupem  słupków trzeba się jednak najpierw zastanowić, w jakim celu będziemy stawiać zarówno same słupki, jak i całe ogrodzenie oraz czy będzie ono jedynie tymczasowe, zanim nie powstanie na jego miejscu ogrodzenie z prawdziwego zdarzenia, czy ze względu na mocno ograniczony budżet będzie to ogrodzenie docelowe, a może akurat miejsce, w jakim ma ono się znaleźć, zdecydowanie będzie wystarczające dla takiego rozwiązania. Teraz przychodzi czas na wybranie fi, jaką będą mieć wybrane słupki do siatki. Te okrągłe metalowe rurki najczęściej występują w rozmiarach: 38 mm, 42 mm, 48 mm, a także 60 mm i więcej, te większe od 60 mm są jednak w ogóle nie stosowane w przypadku ogrodzeń ze względu na ich zbyt dużą masywność. Do wyboru są jednak nie tylko okrągłe słupki do siatki, ale także chętnie wykorzystywane słupki o przekroju kwadratowymi  40×40 mm, 50×50 mm oraz 60×60 mm, a także o przekroju prostokątnym 40×60 mm i w przypadku tego ostatniego najlepiej słupki do siatki stawiać węższymi częściami w stronę elewacji czy ulicy – da to możliwie najlepszy efekt wizualny.

Słupki do siatki

Wypełnienie słupków

W niewielu miejscach w Internecie można znaleźć informacje o tym, że słupki dobrze jest czymś wypełnić oraz że należy dać odetchnąć i odparować betonowi, w jakim są posadowione słupki. To oszczędzi zbierania się wody wewnątrz słupków,  powodującej szybką i całkowitą oraz nieodwracalną korozję. Koniecznie trzeba również stosować daszki ogrodzeniowe, nawet niewielkie, które zapewnia ochronę przed wlewaniem się deszczówki do środka słupka. W przeciwnym razie  konieczne będzie wiercenie dziury u podstawy takiego słupka, aby znajdująca się w środku woda znalazła ujście.

Samodzielny montaż – czy jest możliwy?

Nie bez powodu ogrodzenie z siatki wybierane jest tak często. Wpływa na to nie tylko niska cena zakupu samej siatki, ale także prosty montaż, który można wykonać samodzielnie. Jeśli ogrodzenie ma zostać na naszej posesji na dłużej, konieczne jest wylanie pod nią fundamentu, w zależności od gruntu, na jakim się ma znaleźć. Czasem konieczne jest wykonanie również  podmurówki – ta jednak często kierowana jest względami estetycznymi. Słupki do siatki można osadzać również  w betonie bezpośrednio w dziurze wykopanej na jego osadzenie – to zdecydowanie najprostsza i najmniej czasochłonna metoda ich montażu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here