Ogrodzenia z kamienia

Już jakiś czas temu świat dosłownie oszalał na punkcie kamiennych ogrodzeń, misternie układanych przez fachowców w trudne czasem do wyobrażenia sobie wzory, wydobywanego oczywiście z naturalnych złóż, stanowiące i wskazujące na prestiż oraz wielką wartość posesji, na straży której stal. Dzisiaj zmieniły się nieco trendy, jeśli chodzi o ogrodzenia z kamienia i u producentów można znaleźć również kilka innych, równie ciekawych rozwiązań, jednak jeden fakt pozostaje niezmienny – prestiż oraz wysoka cena, jaką trzeba zapłacić za taki rodzaj ogrodzenia.

Ogrodzenia z kamienia kiedyś i dziś

Najmodniejsze jeszcze kilka lat temu były ogrodzenia z kamienia łączone z innymi, równie drogimi elementami, takimi jak grube i bardzo ciężkie łańcuchy, elementy nawiązujące do stylu marynistycznego, ale także kute, ciężkie bramy, obramienia czy artystycznie wykonane elementy dodatkowe, stanowiące kunsztowną całość. Takie ogrodzenia oczywiście dzisiaj również są bardzo popularne, jednak nie tak często stosowane, jak ogrodzenia z kamienia wykorzystujące siatki i- tym razem nie imitacje, ale prawdziwe, naturalne kamienie.

Ogrodzenia z kamienia

Jak wygląda dzisiejsze ogrodzenia z kamienia?

Przede wszystkim dzisiejsze ogrodzenia z kamienia mają bardzo nowoczesną, prostą, niemal surową formę – zwykle są to prostopadłościenne formy geometryczne wykonane z odpornej, twardej, stalowej siatki, wypełnione po prostu kamieniami różnej wielkości, w zależności od naszych indywidualnych upodobań czy w zgodnie z projektem, zakładającym najbardziej optymalny wygląd takiego ogrodzenia.

Jaki rodzaj kamienia jest wykorzystywany?

Ogrodzenia z kamienia są, jak już wspomnieliśmy, różnorodne, dlatego na rynku znajdziemy dużo różnych opcji. W przypadku takiej ozdoby naszej posesji może posłużyć kamień ciosany, polny, otoczaki czy kamień łupany. Wszystko będzie zależało od koncepcji czy kolorystyki, jaką chcemy uzyskać oraz całego założenia, związanego głównie z estetyką domu, wokół którego jest zrobione. Najtrwalsze kamienie, jakie mogą nam posłużyć do zbudowania takiego ogrodzenia, to kwarcyt, bazalt oraz granit. Wykorzystanie jednak jedynie ich może dać nam niekoniecznie dobry  efekt – ogrodzenie będzie jednokolorowe, stalowe, szare, zimne, niekoniecznie sprawiające dobre wrażenie na pierwszy rzut oka – nawet jeśli zostanie wykonane najlepiej na świecie. Łatwe w obróbce i dające lepsze efekty wizualne będą wapienie oraz piaskowce, dlatego one wykorzystywane są zdecydowanie najchętniej.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here