Agregaty prądotwórcze – sprawdzamy, czy różnią się od siebie dostępne modele urządzeń

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów agregatów prądotwórczych. Właśnie dlatego wybór odpowiedniego modelu stał się o wiele trudniejszy. Sprawdzamy więc, jakie są różnice pomiędzy dostępnymi na rynku urządzeniami.

Agregaty prądotwórcze – moc, wydajność

generatory można sklasyfikować na trzy grupy. Pierwsze to urządzenia akumulatorowe, które są najtańsze, najlżejsze, ale również najmniej wydajne. Na dodatek czas ich ładowania po nawet krótkiej pracy wynosi co najmniej kilka godzin. Druga grupa, która plasuje się pośrodku co do wydajności i ceny to urządzenia benzynowe. Z kolei sprzętem wysokoprężnym jest generator spalinowy. To właśnie od jest wybierany jako urządzenie podtrzymujące dostawy prądu do większości przedsiębiorstw, a także placów budowy.

Generatory prądotwórcze – podstawy i dodatki

Podstawowy model agregatu prądotwórczego składa się oczywiście z silnika, prądnicy, sprzęgła, a także układu sterowania. Do tego dochodzą jeszcze różnego rodzaju systemy, które wspomagają jego pracę, a także sprawiają, że jest ona bardziej bezpieczna. Mowa tutaj o systemie automatycznej regulacji napięcia, czyli popularnym AVR. Sprawdza się on szczególnie, gdy agregat prądotwórczy podtrzymuje pracę sprzętu czułego na zmiany napięć takiego jak komputery. Przydatne są również różnego rodzaju wyłączniki, np. przeciążeniowe. Dodatkiem jest również stosowana przy agregatach obudowa. Jej podstawowym zadaniem jest wyciszenie pracy urządzenia.

Jak wybrać dobry agregat prądotwórczy?

Stając przed wyborem generatora prądotwórczego należy wziąć przede wszystkim pod uwagę rodzaj podpinanych pod niego urządzeń. Warunkują one bowiem, czy sprzęt ma być jedno-, czy trójfazowy. Określają także jego moc, co przekłada się na potrzebny silnik. Wiele modeli można znaleźć nie tylko stacjonarnie, ale również na stronach internetowych takich jak https://agregaty.com.pl/. Właśnie na takich stronach można sprawdzić jacy są najpopularniejsi a także cieszący się największym zaufaniem producenci agregatów prądotwórczych. Z kolei na forach branżowych można znaleźć nieco więcej informacji odnośnie samego użytkowania jak i konserwacji tego rodzaju sprzętu. Warto również przed zakupem skontaktować się z przedstawicielem sklepu, który może przedstawić różne opcje i podać ich najpowszechniejsze zastosowania. Będzie on pomocny także przy obliczaniu mocy, która będą potrzebowały wszystkie podpięte pod generator odbiorniki. Te wszystkie parametry są niezwykle istotne, właśnie dlatego z zakupem generatora nie należy się spieszyć. Lepiej najpierw dobrze zapoznać się z tematem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułParkowa Dzielnica – atrakcyjne mieszkania w Przemyślu
Następny artykułMeble z uchwytami?
Redakcja Urzadzajmy.pl
Pasjonatka interior designu, czyli urządzania wnętrz. Zaczynała we wczesnych latach 2000 i do dnia dzisiejszego rozpoczynając kolejny projekt cieszy się jak małe dziecko :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here