Zastosowanie betonu we wnętrzach

0
1268

Decydując się na remont mieszkania, domu czy biura coraz częściej decydujemy się na oryginalne, nowoczesne rozwiązania. Więcej podróżujemy, podglądamy mieszkania i czerpiemy inspiracje. Nie zawsze satysfakcjonują nas przeciętne, gotowe rozwiązania. Liczy się niebanalny pomysł, a wielki design małymi krokami wchodzi do naszych pomieszczeń. Jednym z ponadprzeciętnych rozwiązań jest beton elewacyjny, beton na ścianie, beton ozdobny.

Kiedyś pokrywał ściany hal przemysłowych, dzisiaj gości w naszych domach, mieszkaniach i biurach, w najbardziej nowoczesnych wnętrzach. Ogromną zaletą, jaką posiada beton na ścianie jest to, że możemy dowolnie kreować charakter wnętrza. Idealnie pasuje do eleganckich, wytwornych salonów, jak i sprawdzi się w małej łazience w mieszkaniu. Beton ozdobny pasuje nie tylko do surowych, industrialnych wnętrz, ale wygląda też obłędnie w eklektycznych pomieszczeniach, a nawet świetnie współgra z antykami. Można go dowolnie łączyć z drewnem, szkłem czy metalem. Beton elewacyjny jest coraz częściej wykorzystywany w nowoczesnym budownictwie. Jest nie tylko naturalnym materiałem, ale do tego ekologicznym i wyjątkowo trwałym.

Beton na ścianie sprawdza się już nie tylko w nowoczesnych kawiarniach czy wnętrzach pracowni architektonicznych, lecz jest modnym i pożądanym materiałem pokrywającym ściany mieszkań. Beton na ścianie w łazience też doskonale się sprawdza ponieważ oprócz walorów estetycznych jest odporny na działanie bakterii i grzybów. Beton ozdobny sprawdza się idealnie jako materiał wykończeniowy kominków, schodów, posadzek, ogrodzeń czy tarasów. Możliwość wykorzystania betonu architektonicznego jest nieskończona. W modnych pismach wnętrzarskich znajdujemy nie tylko beton elewacyjny, beton na ścianie, beton ozdobny, ale wykorzystuje się ten materiał do elementów wyposażenia wnętrz, z betonu architektonicznego możemy kupić doniczki na kwiaty, ozdobne misy a nawet lampy. Zastanawiając się nad materiałem do wykończenia wnętrz możemy być pewni, że wykorzystanie w naszych przestrzeniach betonu odmieni je całkowicie i nada im wyjątkowy charakter.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here