Zalety korzystania z systemu rekuperacji

Wentylacja budynków stanowi wbrew pozorom jeden z tych aspektów, który nie tylko zwiększa komfort podczas użytkowania mieszkania, ale też zapewnia nam dobre samopoczucie i odpowiedni poziom zdrowia, a działająca wentylacja budynku to także znak wysokiej jakości jego stanu technicznego. Każdego dnia przez nasze mieszkania podczas zwykłego użytkowania przewija się powietrze, często niepozbawione pyłków, alergenów, zarazków i innych drobnoustrojów. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych systemów wentylacyjnych możemy nie odczuwać tego na co dzień. Tym samym wartość posiadania działającego systemu wentylacji wzrasta. Zmienia się sam proces wentylacji, gdzie obecnie w domach stosuje się coraz częściej system rekuperacji, czyli gdy powietrze jest regularnie oczyszczane i nie dochodzi do utraty pożądanego ciepła. Jednak jest to stosowanie głównie w domach. Pytanie czy w mieszkaniu ten nowy system wentylacji ma sens i jakie są jego zalety oraz czy każdy może sobie na niego pozwolić?

Rekuperacja w mieszkaniu

Choć rekuperacja jest zazwyczaj stosowana jako przeznaczenie do budynków wolnostojących nie ma przeciwwskazań by nie zastosować jej również w mieszkaniu. Bez względu czy mówimy tutaj o mieszkaniu w bloku czy prosto od dewelopera lub też takim, które swoje lata już ma.

Działanie rekuperacji

Rekuperacja działa wtedy podobnie jak w domu jednorodzinnym. Wyciąga powietrze z pomieszczeń, a następnie zwraca je w postaci ciepła. Rekuperacja w mieszkaniu daje odczuć taki sam komfort klimatyczny jaki ma miejsce w domu oraz – co ważniejsze – takie same, prawie 50% oszczędności na samym ogrzewaniu.

Kluczową zaletą przemawiającą za posiadaniem w mieszkaniu rekuperacji jest nieprzerwany dopływ świeżego powietrza. Dzieje się to nawet  wówczas gdy nie mamy otwartych okien, co wyeliminuje występowanie przeciągów i hałasów z ulicy. Będzie to rozwiązanie, które znajdzie zastosowanie w przypadku mieszkań i apartamentów, nawet położonych blisko samego centrum miasta, gdzie jak wiadomo jest duży hałas oraz nie mało zanieczyszczeń. Odzyskane ponownie powietrze jest bez alergenów i bez spalin, co jednocześnie oznacza pozbycie się grzybów czy pleśni oraz wyeliminowanie uciążliwej wilgoci. Dla zdrowia oznacza to także dbanie o układ oddechowy i dostarczanie świeżego powietrza do płuc.

Oszczędności rekuperacji

Najważniejszym argumentem przemawiającym za rekuperacją są oszczędności poczynione w mieszkaniu. Przy standardowym metrażu mieszkania koszty jej założenia to około 8 – 10 tysięcy. Ta inwestycja zwraca się bardzo szybko wpływając na wysokość rachunków zmniejszając dotychczasowe opłaty za ogrzewanie.

Więcej o rekuperacji dowiesz się na https://www.wojwent.com/rekuperacja/

Henryk Wieloch

GSM: 662-219-907

”WOJWENT” Wieloch spółka jawna

42-165 Lipie k/Częstochowa

NIP: 574-206-42-68

www.wojwent.com

biuro@wojwent.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here