Wybór odpowiednich frontów do wymarzonej kuchni

Remont kuchni spędza sen z powiek nie tylko sąsiadom, którym przeszkadza hałas ale przede wszystkim zleceniodawcom. Żeby być zadowolonym przez wiele lat, do podjęcia jest szereg bardzo ciężkich decyzji.

Urządzanie kuchni

Wybór blatów, jego wysokości, rozmiar i kolor szafek to jedne z licznych dylematów, które kłębią się w naszej głowie. Niesamowicie istotne pytanie jakie pojawi się podczas procesu podejmowania decyzji to na co zwrócić uwagę przy wyborze frontów kuchennych.

Oprócz funkcjonalności, którą ma spełniać kuchnia, musi ona również pięknie wyglądać i za to w dużej mierze będą odpowiedzialne fronty. Tym bardziej odpowiedzi na zadane wyżej pytanie trzeba dokładnie przestudiować, aby dokonać możliwie najlepszego wyboru. Jest to decyzja na lata, w związku z tym chcemy uniknąć sytuacji, gdy po kilkunastu miesiącach w naszej kuchni zacznie nam coś nie pasować. Jak to w życiu, konkurencja na rynku a co za tym idzie potężny asortyment, podjęcia decyzji raczej nam nie ułatwi. Możemy się spodziewać dużego bólu głowy związanego z wyborem, natomiast warto zawęzić krąg do najpopularniejszych zleceń na rynku.

Frezowane i lakierowane fronty kuchenne

W ostatnich latach największy popyt jest na fronty kuchenne frezowane i lakierowane. Pierwsza opcja pasuje do kuchni o stylistyce klasycznej, która przez ostatnie lata zaczęła wracać i jest bardzo popularna. Charakteryzuje się żłobionymi ramkami lub kolumnami. Możliwości jest jednak dużo więcej, szczególnie jeśli zdecydujemy się na montaż kuchni na wymiar. W takiej sytuacji frezy na frontach, możemy dostosować do swoich potrzeb i do stylu jaki mamy w domu lub mieszkaniu. Wybór takich frontów kuchennych pozwoli nam na zindywidualizowanie naszej kuchni.

Lakierowane fronty to już odrobine inna bajka. Najbardziej pasują one do nowoczesnych wnętrz, które ostatnimi laty były najbardziej pożądane. Gwarantują elegancki wygląd całej zabudowy, który w połączeniu z bogatym wyposażeniem mieszkania nada spektakularny efekt wizualny. Niestety są minusy takich frontów i mebli. Bardzo łatwo o rysę i różnego rodzaju zabrudzenia, co za tym idzie bardzo często trzeba sprzątać aby meble nie traciły swojego uroku. Wyżej wymienione możliwości wymagają czasu i poświecenia oraz budżetu na odpowiednio wysokim poziomie. Oczywiście na rynku bez problemu znajdziemy coś na szybko, co dostaniemy praktycznie od ręki.

Gotowe fronty do szafek

Gotowe fronty do szafek kuchennych to oferta każdego większego sklepu z meblami kuchennymi. Wybór nadal jest bardzo duży, jednakże omijamy personalizowanie naszych frontów i wybieramy z tych już gotowych, które czekają na nas w magazynie. Oszczędność czasu i pieniążków to podstawowe kryterium osób kierujących się takim wyborem. W większości mieszkań na wynajem możemy znaleźć takie fronty a w zasadzie całe modułowe kuchnie. Jak widać, przed podjęciem decyzji zgryz może być duży, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę to, że w tekście przedstawione są tylko te najbardziej powszechne aranżacje. Warto się przygotować, warto zwiedzić kilka sklepów oraz posłuchać więcej niż jednego eksperta. W końcu chodzi o nasz kąt w domu, który również ma go upiększać.

Przeczytaj też: Fronty kuchenne – na jakie szczegóły zwrócić uwagę przy wyborze?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here