Pudrowy róż w aranżacji wnętrz

Lekki, delikatny i niezwykle stylowy- taki właśnie jest pudrowy róż, który można wykorzystać nie tylko w modzie, lecz również w projektowaniu wnętrz. Jak się okazuje, ściany w kolorze pudrowego różu będą stanowiły idealne wręcz tło dla innych kolorów. Na jakiej zasadzie dobierać barwy, tak aby tworzyły one spójną całość?

Jasne czy ciemne?

Różowe ściany uznawane są za bardzo wdzięczne, ponieważ pasują zarówno do jasnych, jak i ciemnych kolorów, co daje szerokie pole do pracy właścicielom mieszkania czy projektantom wnętrz. Pudrowy róż idealnie wręcz komponuje się z:

– czernią,
– bielą,
– granatem,
– odcieniami beżu,
– szarościami,
– czerwienią.

Dzięki temu możemy zdecydować się na dodatki, które dopełnią stylizacji pomieszczeń bądź na odwrót, pomogą wprowadzić do wnętrz ciekawy kontrast. Wiele zależy więc od tego, jaki efekt chcemy finalnie uzyskać. W mniejszych pomieszczeniach dobrze sprawdzają się jasne dodatki, które pomagają rozświetlić pokoje. Z drugiej strony, różowe ściany możemy też zestawić z szarymi meblami, tak aby całość wyglądała efektownie. Przy większych powierzchniach mamy nieco więcej możliwości, gdyż nie musimy przejmować się ewentualnym, optycznym zmniejszeniem przestrzeni.

Jakie osłony okienne wybrać do ścian w kolorze pudrowego różu?

Właściciele mieszkań, którzy zdecydują się na wykończenie ścian w kolorze pudrowego różu, mają wiele możliwości, jeśli chodzi o wybór osłon okiennych. Najczęściej rolety wewnętrzne stanowią pewne dopełnienie całej kompozycji, lecz z drugiej strony mogą też efektownie kontrastować. Plisy okienne powinny mieć inną barwę, niż różowa, tak aby uniknąć wrażenia przesytu. Kolor ten pięknie prezentuje się na ścianach, jednak niekoniecznie sprawdzi się w kontekście rolet. Jeśli chcemy uzyskać ciekawy efekt dopełnienia, wybierzmy rolety w jasnych kolorach- beżowe, białe czy jasnoszare. Tymczasem w przypadku, gdy zależy nam głównie na kontraście, dobrym wyborem będą żaluzje plisowane w kolorze granatowym, ciemnoszarym bądź brązowym. Możemy również postawić na żaluzje w kolorze czerwonym czy pomarańczowym, jeśli chcemy nieco ożywić nasze wnętrza.

W jakich wnętrzach dobrze sprawdzi się pudrowy róż?

Ściany w kolorze pudrowego różu mogą znaleźć się w praktycznie każdym pomieszczeniu. Bardzo efektownie wyglądają w salonie, jednak coraz więcej osób decyduje się w ten sposób zaaranżować łazienkę czy przedpokój. Ze względu na to, że pudrowy róż dobrze komponuje się z innymi barwami, możemy pomalować w tym kolorze jedną ścianę, pozostałe zaś wyłożyć tapetą bądź wybrać dla nich inną barwę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here