Urządzenia grzewcze i sanitarne: jak efektywnie dobrać źródło ciepła i wyposażenie łazienki do swojego domu?

0
647

O wyborze urządzeń sanitarnych i źródeł ciepła inwestor powinien myśleć już na etapie projektowania domu. O ile deklaracja dotycząca sposobu ogrzewania budynku jest obowiązkowa, jeśli chcemy otrzymać pozwolenie na budowę, o tyle z wyborem sanitariatów nierzadko zwlekamy aż do momentu wykańczania wnętrz domu. To błąd; zanim zatwierdzimy metraż łazienki, sprawdźmy jaki układ będą miały w niej zakupione przez nas elementy wyposażenia: należy bowiem pamiętać, że urządzenia sanitarne nie mogą ze sobą kolidować. W poniższym artykule podpowiemy, jakimi kryteriami kierować się przy zakupie urządzeń grzewczych i jak dobrze zaaranżować łazienkę.

Kocioł gazowy, pellet czy alternatywne źródła energii: czym ogrzewać dom?

Na etapie kupna projektu domu jednorodzinnego zostaniemy postawieni przed dylematem dotyczącym doboru systemu grzewczego, którego zadaniem będzie zapewnienie budynkowi energii cieplnej, ale i przygotowanie dla użytkowników domu ciepłej wody użytkowej. Możemy zdecydować się na instalację wielofunkcyjnego kotła gazowego, kotła na pellet, ogrzewać dom energią elektryczną, albo pompą ciepła. Źródło ciepła musi być jednak dopasowane do warunków technicznych danej działki. Ciekawym rozwiązaniem jest czerpanie z odnawialnych źródeł energii i współpraca fotowoltaiki z pompą ciepła: inwestor zyskuje darmową energię ze słońca, a ta może posłużyć do pracy pompy powietrznej lub gruntowej.

Wyposażenie łazienki: na co zwrócić uwagę kupując sanitaria?

Łazienka jest jednym z centralnych i najmocniej eksploatowanych punktów domu, w którym spędzamy czas codziennie. Należy zatem zadbać o komfort jej użytkowania: dobierajmy odpowiedniej wielkości lustra, które zawiesimy na właściwej wysokości. Jeśli planujemy zakup kabiny prysznicowej, zwracajmy uwagę czy jej otwieranie nie będzie kolidowało z innym sanitariatem, położonym blisko: bidetem czy wanną. Dobierajmy dobrej jakości wyposażenie, z myślą, że ma ono służyć długie lata. Sanitariaty i urządzenia grzewcze kupujmy w sprawdzonych punktach sprzedaży, które oferują gwarancję na zakupione wyposażenie tak jak sklep https://sklep.jarbud.opole.pl/.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here