Czym charakteryzuje się blacha trapezowa?

0
690

Pomimo tego, że blacha trapezowa pojawiła się na rynku dekarskim już stosunkowo dawno, to nadal cieszy się ogromną popularnością. Jest to jeden z najtańszych rodzajów pokrycia, jednakże ma satysfakcjonujące właściwości, zapewne dlatego jest tak często wybierana. Co to jest blacha trapezowa i czym się charakteryzuje? Jakie rodzaje blach trapezowych możemy wyróżnić? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Co to jest blacha trapezowa i czym się wyróżnia?

Blacha trapezowa to rodzaj pokrycia blaszanego, którego rdzeń osiąga grubość od 0,4 do 1 mm. Na wierzchu pokryta jest najczęściej specjalną powłoką, która odpowiednio chroni i jednocześnie ciekawie się prezentuje. Warto wspomnieć o tym, że możemy zdecydować się także na zakup blach trapezowych bez powłok, wówczas są jedynie zabezpieczone ocynkiem, co chroni przed korozją. Blacha trapezowa wyróżnia się spośród pozostałych przede wszystkim tym, że ma przetłoczenia o przekroju w kształcie trapezu. Arkusze tego pokrycia dachowego mogą mieć różną szerokość i długość, dlatego też jesteśmy w stanie dobrać wymiary w zależności od indywidualnych preferencji. Wysokiej jakości blachy trapezowe znaleźć można na stronie http://dachserwis.com/bratex.html.

Jakie rodzaje blach trapezowych możemy wyróżnić?

Blachy trapezowe najczęściej dzielimy ze względu na materiał. Wówczas podział prezentuje się następująco: blacha ocynkowana, powlekana poliestrem, alucynkowa. Ta pierwsza charakteryzuje się atrakcyjną ceną, a także interesującym materiałem, który odporny jest na korozję. Blacha alucynkowa pokryta jest stopem cynku, aluminium i krzemu. W konsekwencji wytwarza się warstwa glinu, która skutecznie chroni przed rdzą. Specjaliści twierdzą, że ma lepsze właściwości od wcześniej wspomnianej blachy ocynkowanej. Ostatnia jest blacha powlekana poliestrem. Materiał jest względnie sztywny i wytrzymały, jednocześnie odporny na warunki atmosferyczne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here