sztachety drewniane – cena

Podobno każdy rodzaj ogrodzenia jest dobry, jeśli tylko spełnia swoje podstawowe funkcje. Nie zawsze jednak warto decydować się na pierwsze lepsze ogrodzenie jedynie dlatego, że zmusza nas do tego sytuacja, najczęściej również zbyt małe fundusze, jakie możemy przeznaczyć na ten cel. Nie powinniśmy rezygnować z doprowadzania naszych posesji do stanu, o jakim marzymy, odkąd stajemy się ich właścicielami. Jeśli więc w naszych marzeniach nasz płot ma sztachety drewniane – cena nie powinna nas odstraszać, a jedynie motywować do zbierania odpowiednich funduszy.

sztachety drewniane – cena

Pierwsza kwestia: docelowe miejsce

Zanim zaczniemy się zastanawiać nad tym, czy sztachety drewniane  – czy cena ich nie jest dla naszego budżetu zbyt wygórowana, powinniśmy pomyśleć nad dokładnym miejscem, w jakim chcemy je umieścić oraz wyobrazić sobie lub rozrysować dokładnie, jak nasza kompozycja powinna się prezentować – to będzie bardzo ważne dla ustalenia kosztów, jakie będziemy musieli ponieść, jeśli takie założenie wybraliśmy za docelowe dla naszej posesji.

Jak wykorzystać potencjał drewna?

Sztachety drewniane bez względu na to, jaka jest ich cena, wykorzystywane są do wykonywania ogrodzenia na przykład sadu lub ogrodu lub do wydzielenia części rekreacyjnej na podwórzu, do wydzielenie również części kwiatowej lub w zasadzie dowolnej, innej. To nie znaczy, że sztachety drewniane nie będą nadawały się na ogrodzenie czy na przykład na elegancką bramę wjazdową. Musisz w swoim projekcie zaznaczyć dokładnie, ile przestrzeni zajmie nasz płot ogrodzeniowy czy brama, jakie pomiędzy kolejnymi sztachetami będzie zastosowana przerwa, o ile taką w ogóle zakładasz, na czym będzie się trzymać, a więc co będzie jej ramą i podstawą oraz jak będzie wyglądało samo mocowanie. Dopiero na tej podstawie, zakładając teoretyczna lub uśrednioną szerokość sztachety możesz obliczyć, ile materiału będziesz potrzebować na wykonanie ukochanego ogrodzenia.

To ile w końcu zapłacę?

Wszystkie dane, jakie posiadasz, możesz wreszcie przełożyć na całkowity koszt przedsięwzięcia. Jeśli chodzi o same sztachety drewniane – ich cena nie jest zbyt wygórowana, jednak trzeba brać pod uwagę kilka kwestii. Po pierwsze – ile sztachet musisz kupić. Sztachety drewniane – niezależnie, jaka jest ich cena,  zawsze sprzedawane są na sztuki. Po obliczeniu ich ilości musisz pomnożyć tę liczbę średnio przez 3,4 do 4 złotych. Cena będzie uzależniona również od gatunku drewna, jakiego sobie zażyczysz. Sztachety będą w stanie surowym, musisz więc jeszcze odpowiednio je zaimpregnować i pomalować.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here