cena siatki ogrodzeniowej

To, jaką siatkę wybierzemy, będzie miało bezpośredni wpływ na to, jaką cenę zapłacimy za jej zakup oraz zamontowanie, jeśli nie mamy czasu lub odpowiednich umiejętności do wykonywania takich zadań specjalnych. Zanim jednak przejdziemy do cen, najważniejszą kwestią jest zastanowienie się, jakiej w zasadzie siatki ogrodzeniowej potrzebujesz, ponieważ cena siatki ogrodzeniowej będzie uzależniona od kilku ważnych elementów.

cena siatki ogrodzeniowej

Wybierz materiał

Przede wszystkim rozmowę o siatce ogrodzeniowej należy zacząć od materiału oraz rodzaju zabezpieczenia, a także wysokości. Najniższa cena siatki ogrodzeniowej będzie dotyczyć najbardziej tradycyjnej jej formy, a więc siatki ocynkowanej, zabezpieczonej przez warunkami atmosferycznymi, głównie jednak przed deszczem. W tym przypadku trzeba koniecznie pamiętać o fakcie, że jeśli w jakiś sposób wierzchnia warstwa – ta ocynkowana – ulegnie mechanicznemu uszkodzeniu, w miejscu wyrwy z pewnością w niedługim czasie pojawi się rdza, która będzie bardzo trudna do usunięcia. Przy wyborze warto zwrócić również uwagę  na zagęszczenie oczek – jeśli jedynie potrzebujemy w jakiś sposób wygrodzić działkę, najlepiej sprawdzi się tradycyjna siatka o dość dużych oczkach. Jeśli jednak siatka jest nam potrzebna do bardziej specyficznego wykorzystania, nie pozostaje nic innego, jak wybrać mniejsze oczka o większym zagęszczeniu, chroniące na przykład przed zwierzętami.

Siatki ogrodzeniowe mogą zostać powleczone także PCV i w tym wypadku odpada kwestia martwienia się o jakiekolwiek uszczerbki czy o rdzę niemożliwa do usunięcia. W tym wypadku należy jednak pamiętać, że cena siatki ogrodzeniowej będzie o około 30 procent wyższa niż w przypadku siatki ocynkowanej. Warto jednak taka opcję również przemyśleć, ponieważ jest może nawet estetyczniejsza niż ta pierwsza. Co do wykorzystania, sprawdza się tak samo dobrze w tych samych miejscach, co siatka ocynkowana.

Jeszcze jeden rodzaj siatki mamy jak najbardziej do wyboru – siatka plastikowa, ta jednak bardziej służy jako ozdob czy jako wydzielenie osobnej przestrzeni w ogródku – a także jako zabezpieczenie skarpy czy wyodrębnienie rabatek. Tutaj cena będzie uzależniona od promocji

Gdzie kupować, żeby cena siatki ogrodzeniowej była najniższa?

Najlepiej sprawdzą się jak zwykle sklepy producentów, ponieważ jako tacy nie naliczają dodatkowej marzy sklepowej i zapewniają najwyższą jakość – ręcząc za nią dobrym imieniem swojej firmy. To jednak nie wszystko – można także sprawdzać okazje i promocje sklepów budowlanych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here