Lustro jak mało który mebel kojarzy nam się głównie z jednym pomieszczeniem. Jednak coraz częściej montujemy lustra nie tylko w łazience, ale również w innych częściach domu. Stylowe lustra, jakie oferują sprzedawcy zdobywają nasze mieszkania.

Po pierwsze łazienka i przedpokój

Lustra najczęściej spotykamy w łazience oraz przedpokoju. Chociaż stylowe lustra raczej w tym pierwszym pomieszczeniu, ale po kolei. Lustra w łazience są przede wszystkim praktyczne. To dzięki nim mężczyźni są w stanie się dokładnie ogolić a kobiety mogą nałożyć równy makijaż. Dzięki lustru w łazience możemy również ocenić stan naszych zębów, użyć nici dentystycznej czy odnotować zmiany skórne zachodzące na naszej twarzy. To właśnie lustro jest naszym pierwszym i ostatnim wyborem każdego dnia. Swoje pierwsze kroki z łóżka kierujemy do łazienki – stojąc nad zlewem widzimy nasze odbicie. Również przy nim kończymy dzień – wieczorne mycie zębów to jeden z ostatnich etapów przed położeniem się spać. Z kolei w przedpokoju najczęściej mamy do czynienia z lustrem zamontowanym na drzwi szafy. A konkretnie – szafą przesuwną z lustrem. To bardzo praktyczny mebel, dzięki któremu możemy przejrzeć się od stóp do głów w stylizacji, jaką wybraliśmy. Nie oznacza to, że w przedpokoju, zwanym również korytarzem, nie ma innych luster. Oczywiście, że są mieszkania, w których szafa i lustro to dwa osobne byty i o nich też powiemy.

zdjęcie-1---Stylowe-lustra-do-salonu-i-nie-tylko-–-gdzie-je-montujemy

Gdzie montujemy stylowe lustra?

Jak już wspomnieliśmy na początku, stylowe lustra kupujemy przede wszystkim do łazienki. Dzieje się tak głównie dlatego, że w przedpokoju mamy lustra z szafą. W tym pomieszczeniu stawiamy praktyczność ponad wystrojem, co sprawia, że wolimy nie wstawiać do niego zbędnych dodatków. Chyba, że mamy rozdzieloną szafę i lustro. Wtedy jak najbardziej można, a nawet trzeba kupić stylowe lustro. Dlaczego? W przedpokoju nie ma zbyt wielu dodatków, dlatego lustro musi wziąć na siebie „ciężar odpowiedzialności” za wystrój. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku łazienki. Ona również ma być przede wszystkim praktyczna, lecz jednocześnie ma dobrze wyglądać. Dlatego dbamy nie tylko o ciekawy wzór płytek na ścianach, nie tylko długo myślimy nad kolorem, ale przykładamy również dużą wagę do wyboru odpowiednich mebli. Lustro w łazience musi pasować do całej reszty. Skoro urządzamy łazienkę np. w stylu art deco, musimy kupić równie stylowe lustro.

zdjęcie-2---Stylowe-lustra-do-salonu-i-nie-tylko-–-gdzie-je-montujemy

Lustra do salonu – lustra akrylowe

Jednak lustra montujemy nie tylko w przedpokoju czy łazience. Choć są to główne pomieszczenia, w których możemy je spotkać, coraz więcej osób kupuje lustra do salonu. Jakie w takim razie kupić stylowe lustra do salonu? Odpowiedź może być tylko jedna – lustra akrylowe. Dlaczego właśnie ten rodzaj lustra? To dość oczywiste. W salonie zawsze jest ruch, zawsze dużo się dzieje, co oznacza, że niezbyt bezpiecznie jest kupować stojące lustro. Również wiszące nie jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ także może się potłuc. Z kolei lustro akrylowe jest wykonane z bezpiecznego materiału (pleksiglas), który, nawet w przypadku upadku, co najwyżej pęknie. Lustra akrylowe to równie

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here