Śruby - konwersja norm ISO/DIN/PN

Macie zamiar kupić dobrej jakości śruby spełniające określone normy? Obecnie coraz więcej osób wychodzi właśnie z takiego założenia. Czym jednak charakteryzują się tego typu oznaczenia – ISO/DIN/PN? Jak w praktyce wygląda konwersja? Czy jest to zadanie stosunkowo trudne do wykonania i jednocześnie czasochłonne? Przekonajcie się sami czytając dzisiejszy wpis.

Najważniejsze normy

Rozpocznijmy od norm ISO. Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna działa na rynku ponad 70 lat. W końcu została założona – na terenie Londynu – w 1947 roku. Okazuje się, że ma ona członków tak naprawdę biorąc pod uwagę różnego rodzaju kontynenty. Nie tylko jest to Europa. Warto podkreślić, że w struktury Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej Polska weszła już w 1947 roku. Ta instytucja ma kilka zadań do wykonania. Chyba najważniejsze jest jednak takie, aby ułatwić współpracę intelektualną, naukową oraz ekonomiczną w trakcie wymiany dóbr i usług.

Warto wspomnieć także o normach DIN. Sama nazwa pochodzi generalnie od niemieckiego Deutsches Institute für Normung. Czym charakteryzuje się ta instytucja? Niemiecki Instytut Normalizacyjny powstał w 1917 roku. Natomiast w 1918 roku została opublikowana pierwsza  norma pod tym konkretnym szyldem. Ta placówka także ma kilka zadań do wykonania. To między innymi prowadzenie normalizacji na terenie Niemiec, prace naukowo-badawcze lub badania przemysłowe… Co natomiast oznacza skrót PN? To Polskie Normy. Warto zauważyć, że odpowiada za nie w głównej mierze Polski Komitet Normalizacyjny. Pewnym minusem jest fakt, że niestety PN są znane tak naprawdę wyłącznie Polakom. W końcu mają zasięg tylko krajowy.

Na czym polega konwersja?

Choćby z tego względu warto wiedzieć, jak wygląda konwersja pomiędzy normami ISO/DIN/PN. Załóżmy, że z pracujecie z Klientem z zagranicy. Chcecie, aby transakcja przebiegła szybko oraz sprawnie. Klientowi kompletnie nic nie mówi zaś norma PN Chce zatem dowiedzieć się, jak wyglądają oznaczenia ustanowione przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną lub Niemiecki Instytut Normalizacyjny. Warto bez wątpienia w takiej sytuacji wejść na stronę internetową stalmut.pl. Następnie trzeba wpisać jedno z oznaczeń lub nazwę konkretnego produktu. Przedmiotem umowy są na przykład śruby imbusowe? Wystarczy wiedzieć, że mają one normę PN 82302, żeby poznać pozostałe oznaczenia. Jak to wygląda w tej konkretnej sytuacji? Pozostałe normy to DIN 912/ISO 4762. Zadanie jest naprawdę banalne do wykonania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here