Szlifierki kątowe Makita – sprzęt, który przyda się w każdym domu!

0
259

Narzędzia marki Makita od wielu lat są cenione za jakość wykonania oraz wysoką wydajność. Zazwyczaj można je spotkać w walizkach profesjonalnych firm remontowych oraz na regałach mechaników samochodowych, jednak ich zalety docenią także majsterkowicze. W szczególności dotyczy to szlifierek kątowych, które są jednym z najbardziej uniwersalnych sprzętów. Co warto o nich wiedzieć oraz na co zwracać uwagę podczas zakupu?

Dlaczego warto wybrać szlifierki kątowe Makita?

Makita to marka, która od lat kojarzona jest z innowacyjnością, solidnością wykonania i wysoką jakością narzędzi. Szlifierki kątowe tej firmy nie są wyjątkiem. Dlaczego zatem warto zdecydować się na szlifierki kątowe Makita? Wybierając produkty Makita, można więc mieć pewność, że inwestuje się w sprzęt najwyższej klasy, który będzie dzielnie służyć przez długie lata. W końcu marka ta słynie z precyzyjnego wykonania narzędzi, co bezpośrednio przekłada się na trwałość oraz niezawodność zarówno w użytkowaniu domowym, jak i profesjonalnym. Solidne obudowy, wydajne silniki elektryczne oraz zaawansowane systemy ochrony sprawiają, że szlifierki kątowe Makita są gotowe sprostać nawet najbardziej wymagającym zadaniom. Dzięki temu można je z powodzeniem wykorzystywać zarówno do okazjonalnego majsterkowania, jak i również w do prowadzenia remontów generalnych oraz inwestycji budowlanych.

Makita kładzie też wysoki nacisk na wygodę i bezpieczeństwo użytkowania swoich sprzętów. Ergonomiczny design korpusów oraz ich niemal idealne wyważenie sprawia, że szlifierki kątowe japońskiego przedsiębiorstwa są komfortowe w użyciu, nawet podczas wielogodzinnej pracy. Produkowane przez firmę Makita urządzenia są też wyposażane w zaawansowane systemy bezpieczeństwa. Mogą one m.in. chronić przed samoczynnym rozruchem w przypadku utraty prądu, ograniczać wibracje przenoszone na nadgarstki operatora, a nawet samodzielnie rozłączyć napęd w przypadku zablokowania się tarczy w obrabianym materiale.

Po trzecie Makita ma w swojej ofercie szeroką gamę urządzeń, co umożliwia dopasowanie szlifierki kątowej do indywidualnych potrzeb. W stajni firmy można znaleźć m.in.:

· poręczne szlifierki wykorzystujące osprzęt o średnicy 115 mm;

· klasyczne „kątówki” wyposażane w tarcze o średnicy 125 mm;

· duże szlifierki kątowe współpracujące z tarczami 230 mm;

Oprócz tego, urządzenia Makita mogą być też wyposażane w zaawansowane funkcje, czego najlepszym przykładem może być regulacja prędkości obrotowej. Takie możliwości oferuje m.in. szlifierka kątowa Makita DGA513ZJ. Sprzęt ten pozwala płynnie regulować szybkość, z jaką obracać się będzie podłączony do niego osprzęt. Regulacja charakterystyki pracy tego sprzętu odbywa się w zakresie o 3 000 do 8 500 obr./min. Dzięki temu możliwa stanie się obróbka delikatnych materiałów, takich jak drewno, tworzywa sztuczne czy ceramika.


Szlifierka kątowa Makita DGA513ZJ, https://domitech.pl/makita-dga513zj.

Akumulatorowa czy sieciowa szlifierka kątowa?

Kiedyś szlifierki kątowe zasilane były tylko sieciowo, ponieważ ich silniki były prądożerne, a technologia przenośnych baterii dopiero raczkowała. Natomiast w obecnych czasach, dzięki ogromnemu postępowi technicznemu kątówki nie tylko mogą być z powodzeniem zasilane akumulatorowo, lecz także praktycznie niczym nie ustępują sieciowym odpowiednikom. Świetnym tego przykładem mogą być kątówki firmy Makita, takie jak popularna szlifierka kątowa DGA504ZJ. Jej serce stanowi wydajny i zarazem niezwykle energooszczędny silnik bezszczotkowy BLDC. Umożliwia on rozpędzenie założonego osprzętu do prędkości obrotowej odpowiadającej 8 500 obr./min.

Daje to możliwość sprawnego przecinania stali konstrukcyjnej, ceramiki, a nawet zbrojonego betonu. To wszystko przy czasie pracy na jednym naładowaniu akumulatora pozwalającym na realizację większości domowych projektów za jednym podejściem. A co w momencie, w którym akumulator się rozładuje? W takiej sytuacji wystarczy tylko zwolnić blokadę mechanizmu zapadkowego trzymającą go w korpusie urządzenia i włożyć kolejny świeżo naładowany akumulator. Korzystając z okazji, można też jednocześnie umieścić wyładowaną baterię w wydajnej ładowarce, która naładuje ją do pełna w ciągu godziny. To jednak niejedne zalety zapewniane przez urządzenia akumulatorowe Makita. Bezprzewodowe elektronarzędzia umożliwiają pracę praktycznie w każdym miejscu, bez potrzeby dostępu do gniazdka elektrycznego. Dzięki temu można z nich korzystać na strychu, balkonie czy w piwnicy. Sprawdzą się także do prac w ogrodzie oraz na działce rekreacyjnej.

Można więc śmiało powiedzieć, że szlifierka kątowa zasilana akumulatorowo to doskonały wybór dla każdego majsterkowicza oraz osoby zainteresowanej samodzielnym przeprowadzeniem remontu domu lub mieszkania.

Szlifierka kątowa zasilana akumulatorowo – z silnikiem szczotkowym czy bezszczotkowym?

Przeglądając oferty szlifierek kątowych zasilanych akumulatorowo, można natknąć się zarówno na warianty wyposażone w nowoczesne silniki bezszczotkowe, jak i nieco już przestarzałe silniki ze szczotkami węglowymi. Który rodzaj napędu wybrać? Zdecydowanie bezszczotkowy! Dlaczego? Otóż silnik pozbawiony szczotek węglowych generuje dużo mniejsze tarcie, dzięki czemu jest w stanie wygenerować znacznie wyższą moc. Co więcej, zużywa on także mniej prądu, co pozwala mu dłużej działać na jednym naładowaniu akumulatora.

Z kolei silniki szczotkowe są prostsze w budowie, a co za tym idzie, tańsze w zakupie. Jednak biorąc pod uwagę generowane przez nie straty energetyczne oraz dużo gorszą wydajność, szybko okazuje się, że praca nimi nie sprawia zbyt wiele przyjemności. Dlatego też zakup kątówki warto potraktować jako inwestycję i od razu dopłacić nieco więcej do wariantów bezszczotkowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here