siatki ogrodzeniowe

Naprawdę łatwo można się przekonać, że siatki ogrodzeniowe wciąż stanowią niejako najmodniejszy i najszybszy sposób na postawienie ogrodzenia. Ich cena oraz dostępność, a także  błyskawiczny montaż sprawiają, że nie bez powodu znajduje się na samym szczycie najbardziej opłacalnych rodzajów ogrodzeń. Trzeba jednak wiedzieć, w jaki sposób dobierać ogrodzenie do własnych potrzeb.

Grodzenie działki

Tutaj nie będzie miało większego znaczenie zagęszczenie oczek siatki, ponieważ siatki ogrodzeniowe będzie tutaj służyć jedynie jako zasygnalizowanie granic posesji – właśnie dlatego najczęściej jest wykorzystywana do ogrodzenia terenu tuz po zakupie lub przeznaczonego do sprzedaży – w ten sposób nabywca lub klient doskonale wie, gdzie przebiegają dokładnie wytyczone granice. Czasem jednak z braku funduszy, jakie można by przeznaczyć na wykonanie ogrodzenia w domu z innego materiału, wykorzystywane są właśnie siatki ogrodzeniowe, uzupełniane z czasem na przykład drewnianymi panelami ogrodowymi od strony wnętrza posesji.

siatki ogrodzeniowe

Wygradzanie sadów czy ogrodów

Uniwersalne zastosowanie, jakie maja siatki ogrodzeniowe, widać również jeśli chodzi o wygradzanie miejsca na posesji pod konkretny cel – na przykład, aby stworzyć ogród lub sad, czasem również, aby wygrodzić miejsce dla zwierząt hodowlanych – taka siatka będzie zdecydowanie odpowiednim zabezpieczeniem, nawet w postaci tradycyjnej siatki z dużymi oczkami.

 

Wygradzanie terenów leśnych

Tutaj potrzeba już dłuższej dedukcji, aby wybrać odpowiedni produkt – gęstość oczek oraz ich wielkość, a także wysokość siatki będzie miała znaczenie. Jeśli siatki ogrodzeniowe mają chronić przed dostępem niewielkich zwierząt, konieczne będzie zastosowanie tej o gęstych, malutkich oczkach, uniemożliwiających przechodzenie zwierzętom na drugą stronę. Tutaj jednak trzeba brać pod uwagę także ukształtowanie terenu i charakter samego regionu – jeśli pada tutaj zwykle sporo śniegu, konieczne jest zastosowanie siatki o minimum 80 centymetrach wysokości, aby mieć pewność, że chodzące po pokrywie śnieżnej zwierzęta nie przedostaną się na druga stronę ze względu na naturalne obniżenie się siatki.

Rodzaj siatki

Jeśli chodzi o siatki ogrodzeniowe, są ich trzy podstawowe rodzaje. Najtańsza jest siatka ocynkowana, która nie będzie rdzewieć, dopóki nie pojawią się na niej uszczerbki  – w tych miejscach w krótkim czasie zobaczysz wykwity z rdzy. Dobra jakościowo, ale droższa o jedną trzecią, jest siatka PCV. Jeszcze innym rodzajem siatki będzie delikatna siatka plastikowa, stosowana raczej do oznaczania niż wygradzania.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here