drewniane ogrodzenie

Fenomenu drewnianych ogrodzeń raczej nikomu nie trzeba tłumaczyć – drewno jako materiał budowlany było nie bez powodu wykorzystywane od zarania dziejów. Jest to stosunkowo niedrogi surowiec, a jego wygląd czasem zachwyca nad o wiele bardziej niż najdroższe wynalazki. Swoją funkcję spełnia doskonale,  a odpowiednio zakomponowane będzie najlepszym wyborem, jakiego można było dokonać dla swojej posesji.

Dlaczego właśnie drewno?

Ze względów estetycznych drewno wybierane jest dlatego, że można w prosty i naprawdę ładny sposób zakomponować go również z innymi materiałami, takimi jak cegła, kamień, beton – dosłownie wszystko, co tylko przyjdzie ci do głowy, możliwości są w zasadzie nieograniczone. Skorzystanie z takich możliwości jest świetne – po latach, kiedy znudzi ci się jedna kompozycja bez trudu zmienisz ją na dowolną, inną. Dobrze zabezpieczone drewno będzie świetnie sprawdzało się przez długie lata – zwykle gwarancja producenta wynosi aż piętnaście lat.

drewniane ogrodzenie

Jakie drewno wybierać?

Bez względu na to, czy wybrane przez ciebie drewniane ogrodzenie jest złożone z pojedynczych sztachet czy może jest modułowe i składa się z poszczególnych, całych paneli lub przęseł, powinieneś wiedzieć, że drewno absolutnie powinno być sezonowane, aby nie pracowało, a więc aby nie odkształcało się oraz aby nie powstawały w nim szczeliny, musi być zdrowe, bez najmniejszych oznak obecności drewnojadów, musi być zaimpregnowane oraz odpowiednio wyszlifowane, aby wyglądało ładnie. Konieczne jest wybieranie również odpowiednich gatunków drzew – niektóre będą zbyt nietrwałe lub zbyt miękkie, aby nadawały się na drewniane ogrodzenie. Najchętniej wybieranym drewnem ze względu na niewysoki koszt i niezłe właściwości, jest sosna. Najmniej, a w zasadzie w tym wypadku wcale drewniane ogrodzenie nie będzie wykonane z brzozy ani z lipy. Najdroższe będą dębowe oraz z drewna drzew egzotycznego pochodzenia.

Samodzielnie czy za pomocą ekipy?

Jeśli chodzi o drewniane ogrodzenie, to wykonane z drewnianych sztachet z powodzeniem wykonasz samodzielnie, jeśli tylko posiadasz minimum wiedzy w tym zakresie. Wystarczy zakupić sztachety, zaimpregnować je, dokupić słupki i inne niezbędne elementy i gotowe. Co do paneli – te lepiej kupić i tutaj zdecydowanie polecamy zakup paneli czy przęseł od producentów, zalecamy jednak samodzielny ich montaż, ponieważ naprawdę nie sprawia większych problemów. O porady związane z tym, jak właściwie takie drewniane ogrodzenie zmontować, możesz zapytać obsługę klienta.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here