Przestronne i klimatyczne wnętrze z lustrami w roli głównej!

Niegdyś zarezerwowane wyłącznie do przestrzeni łazienkowych, dziś chętnie umieszczane w każdym pomieszczeniu. Lustra nowoczesne to funkcjonalne i zarazem niezwykle estetyczne elementy wyposażenia wnętrz, które umiejętnie wykorzystane, potrafią zmienić wystrój aranżacji – bez dużego wysiłku!

Nie tylko do przeglądania

Na przestrzeni czasu znacząco zmieniło się postrzeganie zwierciadeł. Dziś nie są to wyłącznie przedmioty pozwalające na wykonanie makijażu, ułożenia włosów czy skontrolowania swojego wizerunku; lustra nowoczesne pozwalają optycznie powiększyć i rozjaśnić przestrzeń, zwłaszcza tą, w której panuje ograniczony metraż. Nie oznacza to jednak, że są zarezerwowane wyłącznie do małych pomieszczeń. Z równie dużą aprobatą są przyjmowane w dużych pokojach, gdzie ocieplają aranżację, wprowadzając do niej powiew nowoczesności. Niekwestionowane są, rzecz jasna, walory funkcjonalne zwierciadeł. Jednak, aby w należytym zakresie spełniały swoją funkcję, muszą być wysokiej jakości. Wiele z dostępnych w sprzedaży modeli posiada skazy bądź nierówności, które zniekształcają widziany obraz. Są to głównie tanie produkty, pochodzące z masowej sprzedaży.

Decydujesz, co chcesz

Do minimalistycznych wnętrz ciekawą propozycję stanowią nowoczesne lustra umieszczone w aluminiowej ramie. Z jednej strony trwałe, odporne na różnego rodzaju uszkodzenia, z drugiej zaś doskonale komponujące się z prostymi, ale utrzymanymi w modernistycznej tonacji, aranżacjami. Kolejną, niemniej interesującą propozycję stanowią modele wyceniane za metr kwadratowy powierzchni. To ciekawe rozwiązanie, gdyż zamiast zakupić kilka gotowych luster, można nabyć całe aranżacje, idealnie pasujące do posiadanego wnętrza i wymyślonej kompozycji. Do tego dochodzi bogata różnorodność w kategorii doboru kolorów ram, pozwalająca na wykreowanie idealnego układu na ścianie. Dziś bowiem coraz częściej odchodzi się od montowania jednego dużego lustra w centralnej części pomieszczenia. Zamiast tego, lepszym rozwiązaniem, umożliwiającym otrzymanie ciekawszych efektów estetycznych jest zawieszenie kilku mniejszych.

Nowoczesne lustra w bardzo nowoczesnej odsłonie…

Współczesne modele zwierciadeł mogą stanowić niezwykle miły dodatek dla oka. Ogromna różnorodność sprawi, że bez problemu znajdziemy produkt pasujący do aranżacji utrzymanej w skandynawskim klimacie, jak również urządzonej w stylu vintage czy glamour. Wyjątkowy, daleki od banału design czy zastosowanie kosztownych materiałów, jak kryształy. Rama ze złota lub srebra – wybór jest naprawdę ogromny. Sporą popularnością cieszą się także lustra z podświetleniem LED, cenione za niekwestionowane walory użyteczne, jak i wizualne. Jeszcze innym rozwiązaniem jest lustro nowoczesne z grubą ramą wykonaną z mozaiki ceramicznej. Taki model w szczególności polecany jest do małych pomieszczeń, w których montaż dodatkowych ozdób byłby niemożliwy z racji ograniczonej powierzchni.

Wybór odpowiedniego lustra powinien być sprawą indywidualną. Nie należy ślepo podążać za nowinkami modowymi, które i tak zmieniają się z roku na rok, a zaufać własnej intuicji i potrzebom.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here