Coraz mniej osób decyduje się na założenie w domu pieca opalanego węglem lub miałem z uwagi na fakt, iż jest to mało wygodne. Z kolei na popularności zyskuje ogrzewanie gazowe, które jest zdecydowanie bardziej efektywne oraz wygodniejsze w obsłudze. Jednak, aby piec gazowy mógł działać nieprzerwanie i bez zarzutu, należy przeprowadzać regularne kontrole instalacji gazowej.

Profesjonalne usługi gazowe – na czym polegają?

Każda firma świadcząca usługi gazowe ma określony zakres działalności w zależności od uprawnień i certyfikatów. Jednak zdecydowana większość świadczy poniższe usługi, które stanowią podstawowy profil ich działalności:

– okresowe przeglądy gazowe oraz próby szczelności,
– usuwanie ewentualnych awarii,
– szeroko pojęte doradztwo oraz montaż całej instalacji,
– podłączanie, naprawa oraz serwis płyt gazowych i kuchenek,
– podłączanie, naprawa oraz serwis pieców gazowych,
– konserwacja oraz czyszczenie piecyka gazowego.

Aby cała instalacja działa bez zarzutu i zapewniała domownikom przyjemne ciepło w zimowe i jesienne miesiące, niezbędne są okresowe przeglądy oraz próby szczelności, które zapewnią komfort domowników, a przede wszystkim ich bezpieczeństwo.

Dodatkowe urządzenia oferowane przez firmy gazowe

Mieszkańcy posiadający w swoich domach piece gazowe mogą zamontować w ich pobliżu dodatkowe urządzenia, których głównym zadaniem jest wykrycie wszelkich odstępstw od normy. Czujniki gazu sprawiają, że wszyscy mieszkańcy – zarówno całej kamienicy czy bloku, jak i domku jednorodzinnego mogą czuć się bezpiecznie.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here