posadzka

Posadzka jest to finalna warstwa podłogi służące jej ochronie, wykończeniu oraz ozdobienie. Obecnie dostępna jest ona w różnorodnych materiałach, co sprawia że możemy zdecydować się na podłogę w dowolnym i spełniającym nasze potrzeby rodzaju. Nasz wybór może paść parkiet, wykładzina lub ceramiczne płytki. Być może posadzki są potrzebne w naszej firmie lub zakładzie, gdzie przyda się typ przemysłowe posadzki. Poniżej znajdują się informacje W jaki sposób dobrać oraz wykonać posadzki oraz jaki będzie finalny koszt tego przedsięwzięcia. Ciekawi? Zaczynamy! 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/posadzki-rodzaje-wykonanie-koszty/

Rodzaje posadzek

Fachowcy wyodrębnili pięć typów posadzek. Są to:

• Bezspoinowa

Jest to rodzaj pośladki jednolitej, która wykonana jest z różnych materiał z pełnionych ze sobą. Może być wykonana między innymi z gliny, betonu, cementu lub gipsu. Pod tę kategorię podepniemy również wykładzinę dywanową lub inne sztuczne tworzywo.

• Spoinowa

Jest to posadzka łącząca w różne typy materiałów takie jak płytki z deskami czy płytki z panelami.

• Mozaikowa

Polega ona na układaniu mnóstwa drobnych elementów z kamienia bądź ceramiki, które w całości będą tworzyły kolorową i estetyczną mozaikę. Pozwala nieco bardziej poczuć się jak w starożytnych budowlach. 

• Żywiczna

Jest ona dobra do przemysłowego zastosowania. Polega na łączeniu żywic różnego rodzaju. Przykładowo kruszywo wymieszane z poliuretanową lub epoksydowa żywicą. Dzięki temu jest odporna na ścieranie, szczelna i łatwa w bawieniu. 

• Posadzka 3D

Jest pewną odmianą posadzki żywicznej. Polega na tworzeniu dowolnego obrazu bądź grafiki na podłodze, która zabezpieczona jest następnie warstwą przezroczystej żywicy. Posadzka Przemysłowa wykonana jest z betonu lub żelbetonu ze względu na dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne, co jest bardzo istotne w fabryce czy zakładach pracy. 

Jakie są koszta kładzenia posadzki?

Ceny wykonania posadzki są uzależnione od jej typu, konstrukcji oraz materiałów z której wykonana. Za metr kwadratowy klasycznego parkietu zapłacimy 60 zł. Z kolei mozaika podłogowa będzie wynosić nas 90 zł za metr kwadratowy. Jeżeli mamy ochotę na samopoziomującą posadzkę będzie to kwota od 15 zł do 30 zł za metr kwadratowy. Istnieje również wariant wykonany z betonu, który będzie wyraźnie większy, ponieważ będzie wynosił nawet 60 zł za każdy metr kwadratowy. 

Zobacz też: https://www.leaderservice.pl/jak-wyglada-praca-drukarza/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here