Porcelana dla gastronomii – polska ceramika Fine Dine

Porcelana Fine Dine wnosi powiew świeżości do oferty polskich producentów wysokiej jakości ceramiki dla gastronomii. Zachwyca unikatową kolorystyką oraz ciekawą formą wytwarzania. Dzięki nowoczesnym projektom wyroby są atrakcyjne i dopasowane do upodobań współczesnych odbiorców.

Być może to fakt, że polska porcelana przez lata produkowana była głównie na eksport sprawia, że my sami tak mało wiemy o rodzimym przemyśle porcelany. A mamy z czego być dumni. Polska słynie z wysokiej klasy porcelany. Tradycyjnie kojarzymy ją przede wszystkim z klasycznymi białymi zastawami stołowymi, jednak to nowoczesne, designerskie kolekcje zyskują uznanie w oczach Polaków. Dziś prezentujemy porcelaną dla gastronomii – piękne i wytrzymałe kolekcje Fine Dine.

Wytrzymałość i estetyka cenione przez profesjonalną gastronomię

Porcelana Fine Dine to tradycyjna porcelana typu Vitrified (szkliwiona), która w zależności od linii charakteryzuje się ciepłą, kremową lub śnieżnobiałą barwą. Solidne naczynia posiadają gładką powierzchnię i odpowiednią grubość szkliwa, co zapewnia im bardzo dobrą trwałość. Przy tym wszystkim zachowuje idealne proporcja pomiędzy grubością a wagą, a pogrubione brzegi chronią przed wyszczerbieniami i pozwalają na zastosowanie w piecach konwekcyjno-parowych czy kuchenkach mikrofalowych. Podwójne wypalanie w wysokich temperaturach (1050 i 14000°C) zapewnia zaś odpowiednią trwałość materiału, czego potwierdzeniem jest 5-letnia gwarancja na wyszczerbienia brzegów. Wszystko to sprawia, że jest bardzo przyjazna w użytkowaniu i ceniona w branży gastronomicznej.

Polska nowoczesna porcelana Fine Dine

Współcześnie polscy producenci porcelany współpracują z szerokim gronem projektantów i artystów tworząc autorskie kolekcje porcelany przeznaczone zarówno dla potrzeb restauracji, jak i do domu. Taką marką jest polska porcelana Fine Dine, najwyższa w swojej klasie, którą docenia zarówno branża gastronomiczna, jak i osoby kochające piękne, a zarazem trwałe przedmioty.

Porcelana Fine Dine produkowana jest z wysokiej jakości materiałów pozbawionych toksycznych składników (np. ołowiu i kadmu). To bardzo ważne w kontekście przedmiotów, które mają kontakt z żywnością. Marka wciąż wprowadza do sprzedaży nowe kolekcje, dzięki czemu restauratorzy mogą dobrać zastawę do wystroju lokalu.

porcelana dine

Kolekcje inspirowana kolorami ziemi – Coal, Stone, Sand, Laguna, Ashen

Dużą popularnością cieszą się kolekcje inspirowane odcieniami natury. W sklepie Agusto.pl znajdziecie porcelanę dla gastronomii Fine Dine w kolorach nawiązujących do barwy węgla (Coal), piasku (Sand), popiołu (Ashen), naturalnego kamienia (Stone), a także turkusowego odcienia morza (Laguna). Przejrzycie je tutaj https://agusto.pl/620-porcelana-fine-dine.

Warto wiedzieć, że każdy talerz, miska, dzbanek czy filiżanka są ręcznie zdobione, a dzięki temu unikalne. To naczynia, które znakomicie sprawdzą się w domu i restauracji – można je myć w zmywarce oraz stosować w kuchenkach mikrofalowych. Np. talerz płaski Fine Dine z kolekcji Laguna https://agusto.pl/porcelana-fine-dine/8166-8409-talerz-plytki-6-sztuk-laguna-fine-dine.html#/862-srednica-240_mm będzie świetny do codziennego użytkowania w dobrej restauracji, a także podczas domowych obiadów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here