Piękny dom, czyli karnisze sufitowe

Niektóre z nas wciąż traktują karnisze jako coś typowo praktycznego, nie zwracając większej uwagi na styl wybieranego modelu. Całe szczęście jednak coraz więcej gospodyń wie, iż tym elementem dekoracji można nie tylko przyczynić się do funkcjonalnych aspektów danego wnętrza, ale też podkreślić styl pokoju. Na tle różnych opcji zdecydowanie wyróżnia się karnisz sufitowy idealny pomysł wnoszący stylowy i eleganckie wykończenie do przestrzeni. Dzięki niemu żaden pokój w domu nie musi wyglądać już jak niedokończona i jakby czegoś mu brakowało. Karnisze sufitowe to idealny sposób na wnętrzarską kropkę nad „i”.

Tradycyjne i nowoczesne

Niezależnie od tego, na jaki styl ma się ochotę – czy ma to być coś bardziej tradycyjnego tj. klimaty:

  • wiktoriańskie
  • folklorystyczne
  • edwardiańskie
  • gruzińskie
  • art deco

czy też coś bardziej współczesnego – karnisze sufitowe są bardzo skuteczne w tworzeniu charakteru i podkreśleniu motywu wystroju wnętrz. Również z tego powodu, iż istnieje wiele różnych rodzajów takich karniszy, jest to bardziej niż pewne, że znajdzie się coś odpowiedniego dla wszystkich gustów, bez względu na to, czy styl ma być prosty czy wzorzysty.

Łatwa instalacja

Proces montażu karniszy sufitowych jest znakomicie prosty – dzięki czemu każda z nas jest w stanie sobie z tym poradzić. Wcale nie trzeba być ekspertem DIY, po prostu wystarczy przeczytać dołączany do każdego przewodnik krok po kroku, który wyraźnie wyjaśnia proces instalacji.

Szukasz inspiracji projektowej?

Niektóre z najbardziej znanych i znanych hoteli na świecie, restauracje i budynki wyposażone są w ozdobne karnisze sufitowe. Wystarczy poszperać nieco w sieci internetowej, bo właśnie tam najłatwiej znaleźć jedne z najpiękniejszych i najładniejszych przykładów ozdobnych karniszy sufitowych, które podkreślają prestiż i wielkość wnętrza budynku.

Dodaj wartość do swojej posiadłości!

Instalacja imponującego karnisza sufitowego to świetny sposób na ozdobienie nawet „nagiego” i nieinteresującego pokoju – tym samym zmieniając go w miejsce stymulujące wzrok, co w dodatku zwiększy wartość nieruchomości. Wystarczy zapoznać się z niektórymi wzorami dostępnymi w online, by zrozumieć jak nudne i o wiele mniej praktyczne są miejsca bez wprowadzenia tych elementów dekoracyjnych. Istnieje wiele różnych sposobów dodania czegoś interesującego do sufitu, w zależności od własnego gustu i istniejącego stylu nieruchomości – a karnisze sufitowe są jednym z najbardziej rozchwytywanych ostatnimi czasami.

Uwaga!

Podczas dobierania karnisza sufitowego niezwykle ważne jest, aby rozważyć, jak ten element pasuje do reszty wystroju pokoju. W nowoczesnych wnętrzach karnisze te w subtelnym, minimalistycznym stylów sprawdzają się najlepiej – dlatego nie próbuj przesadzać ani nie zdobić pokoju czymś zbyt przytłaczającym, bo możesz uzyskać końcowy efekt odwrotny od planowanego. Tak czy inaczej – bez względu na to, jaki styl wybierzesz bardzo łatwo powiążesz go z elementami wnętrza, na których podkreśleniu Ci zależy – bo można dzisiaj wybierać w szerokim spektrum propozycji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak urządzić pokój dziecka?
Następny artykułFachowcy ze Swarzędza wykończą Ci dom
Redakcja Urzadzajmy.pl
Pasjonatka interior designu, czyli urządzania wnętrz. Zaczynała we wczesnych latach 2000 i do dnia dzisiejszego rozpoczynając kolejny projekt cieszy się jak małe dziecko :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here