Panel natryskowy- czy sprawdzi się w Twojej kabinie?

Wyposażenie łazienki w nowoczesną kabinę prysznicową to dopiero połowa sukcesu w spełnieniu marzeń o komfortowej kąpieli. Niezwykle istotnym elementem jest bowiem armatura, która powinna nie tylko zaspokajać potrzeby użytkowników kabiny, ale także być dostosowana do warunków technicznych.

Wyposażenie łazienki w nowoczesną kabinę prysznicową to dopiero połowa sukcesu w spełnieniu marzeń o komfortowej kąpieli. Niezwykle istotnym elementem jest bowiem armatura, która powinna nie tylko zaspokajać potrzeby użytkowników kabiny, ale także być dostosowana do warunków technicznych. W przypadku kabin wybór armatury dotyczy zazwyczaj dwóch rodzajów urządzeń: tradycyjnych zestawów prysznicowych oraz wielofunkcyjnych paneli natryskowych.

Czym się różni panel natryskowy od zestawu prysznicowego?

Dla osób niezorientowanych we współczesnych produktach łazienkowych, nazwy obu urządzeń mogą wydawać się tożsame. Tymczasem zestaw prysznicowy to zazwyczaj prosty drążek, wyposażony w górną deszczownicę i ruchomy wąż ze słuchawką prysznicową, natomiast panel natryskowy to jednolita listwa zawierająca dysze do hydromasażu i deszczownicę oraz dodatkowo wąż prysznicowy. Zgodnie z tymi opisami nietrudno się domyślić, że panel natryskowy zapewnia dodatkowe atrakcje pod prysznicem w postaci hydromasażu ciała. Panele są uznawane za nowocześniejsze urządzenia od tradycyjnych zestawów prysznicowych i posiadają od nich bardziej atrakcyjne wzornictwo. Jednak ich funkcjonalność zależy od szeregu czynników, o których warto pamiętać, zanim wybierze się ten rodzaj natrysku.

O czym trzeba pamiętać, kupując panel natryskowy

panele natryskowe

Ponieważ panele natryskowe zyskują na popularności i coraz częściej zastępują tradycyjne zestawy prysznicowe, ich wybór w popularnych sklepach jest coraz większy: https://tanialazienka.com/pl/c/Panele-natryskowe/199. Co ciekawe, wiele z tych urządzeń można kupić w podobnej cenie co zestaw prysznicowy. Porównując poszczególne oferty już na pierwszy rzut oka widać, że panele różnią się przede wszystkim estetyką, wielkością oraz liczbą dysz do hydromasażu. Przy wyborze urządzenia warto zwrócić uwagę na ich sposób montażu, który może być uniwersalny, wolnostojący, ścienny lub narożny. Sposób montażu należy przede wszystkim dopasować do instalacji wodno- kanalizacyjnej w łazience, ale także do budowy kabiny (w mniejszych kabinach sprawdzają się np. lepiej panele narożne). Równie istotne są funkcje, w jaki został wyposażony panel. Pod względem komfortu kąpieli, ważna jest liczba dysz, wielkość deszczownicy i jej kąt nachylenia, a także atrybuty węża prysznicowego (niektóre panele w ogóle go nie mają). Z kolei pod względem trwałości i wygody eksploatacji, ważne są materiały z jakich został wykonany panel, a także czy został wyposażony w dodatkowe udogodnienia. Przykładowo ten nowoczesny i elegancki panel natryskowy: https://tanialazienka.com/pl/p/PANEL-NATRYSKOWY-ALUMINIOWY-BIALY/4096 wykonany został częściowo ze stali nierdzewnej, a częściowo z mosiądzu, zaś niektóre jego elementy pokryto poczwórna warstwą chromu. Dzięki specjalnemu systemowi antykamień, urządzenie odznacza się długotrwałą sprawnością.

W innych urządzeniach można spotkać także inne ciekawe funkcje, takie jak: regulowaną wysokość panelu (wówczas dysze można wypoziomować do wzrostu osoby kąpiącej się), termostat (utrzymuje stałą temperaturę wody poprzez mieszanie zimniej i ciepłej wody w odpowiednich proporcjach), oświetlenie, wbudowane głośniki, specjalne blokady pozwalające na ograniczenie zużycia wody.

Informacja zewnętrzna.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here