Okleiny samoprzylepne – łatwy sposób na spektakularną metamorfozę mebli

0
1028

Metamorfozy mebli i przedmiotów, które posiadamy w domu to świetny sposób na to, aby szybko odświeżyć wnętrze. Pomocne mogą być tutaj okleiny samoprzylepne, które sprawiają, że nasze dotychczasowe, często leciwe wyposażenie może wyglądać jak zupełnie nowe. Dodatkowo, takie metamorfozy są bardzo przyjemną czynnością dla majsterkowiczów, zarówno tych zaawansowanych, jak również dla tych, którzy podejmują pierwsze próby odnawiania mebli i przedmiotów.

Całkiem nowe, stare meble

W swoich domach często posiadamy podstawowe meble, których kolor zdążył nas już znudzić lub też ich powierzchnia została zniszczona. Na szczęście, nie trzeba od razu pozbywać się ulubionego mebla i spieszyć z zakupem nowego. Wykorzystując okleiny samoprzylepne możemy w szybki sposób dać nowe życie naszej meblościance, szafce RTV, czy leciwej komódce. Dodatkowo, w chwili obecnej mamy do czynienia z modą na meble z PRL-u. Ich kształt jest wyjątkowy i bardzo minimalistyczny, co sprawia, że wpasowują się one w niemal każdy styl mieszkaniowy. Problemem jest jednak kolor mebli będący najczęściej powłoką fornirową. Z wykorzystaniem okleiny samoprzylepnej i niewielkiej puszki farby możemy zaprojektować i stworzyć swój własny, oryginalny mebel niczym z pierwszych stron gazet o urządzaniu wnętrz.

Okleina samoprzylepna na zniszczony blat kuchenny

Kuchnia to miejsce, w którym wiele się dzieje. Najbardziej narażoną na wypadki przy pracy jej częścią jest kuchenny blat. Rysy powstałe podczas krojenia, czy zniszczenia pod wpływem wilgoci potrafią skutecznie zmienić na gorsze wizerunek naszych mebli kuchennych. Jeśli jednak nie chcemy wydawać pieniędzy na nowy blat, możemy przywrócić go do stanu świetności za pomocą okleiny samoprzylepnej. Jest ona łatwa w montażu i z pewnością odnowi nasze kuchenne wnętrze na długi czas.

Okleiny samoprzylepne na drzwi

Leciwe domy są urocze, jednak potrafią nam przysporzyć kłopotów wtedy, kiedy przychodzi czas remontu. Nie zawsze jednak trzeba wymieniać wszystko co przypomina nam o wnętrzu sprzed kilkudziesięciu lat. Takimi elementami najczęściej są drzwi i futryny, które możemy również odnowić za pomocą okleiny samoprzylepnej. Dysponując chwilą wolnego czasu możemy całkowicie odmienić nawet bardzo stare elementy znajdujące się w naszym mieszkaniu. Taki sposób na domowe metamorfozy jest nie tylko łatwy, ale również efektowny. Dodatkowo, możemy go wykonać w bardzo niskim budżecie, dzięki czemu odnawianie mebli jest możliwe zawsze wtedy, gdy najdzie nas ochota na zmianę wystroju wnętrza.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here