okleina

Remont bardzo często kojarzy nam się z wydaniem dużej ilości pieniędzy oraz z dużym bałaganem. Dużo osób chce odświeżyć wygląd swojego wnętrza, ale nie ma na to pieniędzy. Jak zrobić to tanim kosztem? Można zamiast wymieniać meble nowe, po prostu nadać starym nowy wygląd. Idealny sposób to oklejanie mebli. Sprawdź jakie to proste! 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/okleina-meblowa/

Gdzie kupić okleinę meblową? 

Okleinę zakupicie w wielu sklepach. Cena produktu jest zależna od jakości. Kupimy je w sklepach stacjonarnych takich jak IKEA czy OBI, ale również przez internet. Dostępna jest w różnych wzorach i kolorach. 

Mebel do oklejania

Na początku ważne jest, aby wybrać mebel, który chcemy okleić. Dlaczego jest to takie ważne? Chodzi tu o to, aby sprawdzić jak dużo materiału będzie nam potrzebne. Jeżeli chcemy okleić dużą szafę to zastanówmy się najpierw czy będzie to opłacalne. Weź to pod uwagę podczas mierzenia mebla to w ile rolek okleiny trzeba będzie się zaopatrzyć. Tańszą opcją w tym przypadku będzie zakupienie używanego mebla w dobrym stanie. Zastanówcie się więc dwa razy. Jeśli będzie to mały mebel, nie ma żadnych przeciwskazań. 

Wybór okleiny

Im tańsza okleina, tym gorsza jakościowo, pamiętaj o tym. Chociaż wybór okleiny należy do was, to warto jednak zakupić tą nieco droższą, która z pewnością posłuży nam przez kilka lat. Jeżeli chodzi o wzór, masz wolny wybór. Wzorów i kolorów znajdziecie w internecie całą masę. Jest jeden istotny szczegół, o którym warto pamiętać. Jeśli wybierzemy okleinę we wzroki, będzie trzeba ją idealnie dopasować.

Od czego zacząć? 

Na samym początku najlepiej jest zacząć od opróżnienia z mebla całej jego zawartości.  W przypadku kiedy oklejacie komodę możecie pójść na łatwiznę i zamiast opróżniać szuflady, po prostu je wyjąć.Dobrze jest w momencie oklejania, rozkręcić mebel. Nie musicie tego robić w całości. Wystarczy, że rozłożycie go na tyle, aby oklejane było dokładne i komfortowe.

Oczyszczanie i oklejanie mebla

Przed oklejaniem oczywiście najlepiej jest zacząć od dokładnego wyczyszczenia mebla. Możemy zrobić to za pomocą szmatki oraz płynu do czyszczenia lub denaturatu. Czas na oklejanie. Podczas tego procesu najlepiej zrobić sobie kilka centymetrów zapasu, tak aby móc okleinę zawinąć pod spód. Powoli odklejaj dolną warstwę okleiny. Oklejaj mebel powoli. W tym samym czasie wygładzaj powierzchnię, którą przyklejasz. Możesz to robić ręką lub przy pomocy jakiegoś twardego kawałka tektury. W przypadku, kiedy powstanie dużo bąbelków przybij je igłą i ponownie wygładzić. Oklej w ten sposób cały mebel i gotowe!

Zobacz też: http://www.lafoto.pl/wszystko-o-klotniach-w-zwiazku/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZazdrostki do kuchni
Następny artykułOdpowiedni dobór mebli

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here