lampy design

Moda się zmienia i także w projektowaniu wnętrz pojawiają się okresowe trendy. Dotyczą one zarówno wykorzystywanych materiałów, kolorów, kształtów a także samego wykończenia. Poszukiwanie pomysłu na aranżacje będzie więc z jednej strony przeglądaniem katalogów czy stron, z drugiej strony to także odpowiedź na to, jakie są nasze potrzeby i możliwości i co tak naprawdę nam się podoba. Niezmiennie w modzie jest minimalizm, który zakłada oszczędność form, kolorów i dodatków. Poza tym popularnością cieszy się również styl skandynawski, a po drugiej stronie tego proekologicznego trendu jest industrializm. Najczęściej te kierunki się przenikają, a w każdym z nich doskonale prezentują się lampy design.

Jakie lampy design wybrać?

Oświetlenie salonu, sypialni lub jadalni może być problemem. Na rynku znaleźć można szereg różnych propozycji, a lampy design zachwycają i zaskakują kształtami, materiałami, a także wykończeniem. To modele, które w pewien sposób wyznaczają to, jakie inne elementy się we wnętrzach pojawiają lub też dopełniają stylizację, stanowiąc wyraźną kropkę nad „i”. Lampy design są niepowtarzalne i wykorzystują bardzo nowoczesne wzornictwo, które czerpie inspiracje z dzieł sztuki, terenów przemysłowych czy też technologicznych nowinek. Dzięki temu do wnętrza wprowadzają niezwykły klimat. W palecie znaleźć można lampy design wiszące i stojące, modne kinkiety oraz propozycje do nowoczesnych przestrzeni biurowych. Poza tym dają bardzo niezwykłe efekty. Lampy design przykuwają więc uwagę zarówno wtedy, jak z nich korzystamy, jak i wtedy, gdy są wyłączone, a mimo tego stają się ważnym elementem wystroju wnętrza.

Metalowe lampy design

Najczęściej wykorzystywanym w lampach design materiałem jest metal, często w bardzo surowej formie. Druciane oświetlenie nie zasłania żarówki, która bardzo często ma również atrakcyjną formę, a tym samym daje jasne światło, którego nic nie ogranicza. Takie lampy design rewelacyjnie wpisują się w minimalistyczne wnętrza, choć bez problemu można je również dopasować do aranżacji skandynawskiej, retro czy vintage. Wiele zależeć będzie od kształtów, kolorów czy też wykończenia. W najbardziej surowej formie metalowe lampy zawisną lub staną we wnętrzach loftowych, które stawiają na odwzorowanie przemysłowych hal. Pomimo pewnej ascetyczności w takich wnętrzach udaje się uzyskać niezwykle przyjemny i przytulny klimat. Przede wszystkim jest to zasługa odpowiednio dobranego oświetlenia. Miedziane i mosiężne lampy design będą rewelacyjnie podkreślać styl retro. Tu forma, kolor i wykończenie dają naprawdę fantastyczne efekty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here