Grzejniki dekoracyjne łazienkowe – jakie wybrać?

Projektując wystrój łazienki ważnym elementem, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę, są odpowiednie grzejniki łazienkowe. Wymaga się od nich nie tylko dużej funkcjonalności, lecz także atrakcyjnego wyglądu. Poniżej sprawdzamy, czym powinny charakteryzować się instalacja grzewcza przeznaczona do łazienki!

Kontrola wilgoci i nie tylko…

Zasadniczo możemy powiedzieć, że grzejniki dekoracyjne łazienkowe pełnią dwie funkcje. Pierwsza nich, jak może sugerować nazwa, to rzecz jasna zapewnienie odpowiedniej temperatury. Jednak, co w przypadku, gdy zdecydowaliśmy się na ogrzewanie podłogowe? Otóż grzejnik tego typu nie tylko przeciwdziała nieprzyjemnym doświadczeniom towarzyszącym opuszczeniu wanny czy brodzika w sezonie zimowym. Jego zadaniem jest przede wszystkim zadbanie o odpowiedni poziom wilgoci. W łazienkach często mamy do czynienia z niewystarczającym poziomie cyrkulacji powietrza, co w połączeniu ze zbyt małym ogrzewaniem może prowadzić do powstawania grzybów i pleśni, z którymi walka jest wyjątkowo uciążliwa. Druga funkcja, którą mogą poszczycić się zwłaszcza nowoczesne modele, to możliwość zawieszania. Specjalny, wyprofilowany kształt, najczęściej przybierający formę drabinki sprawdza się optymalnie przy ręcznikach czy elementach odzieży. Dzięki temu mokry ręcznik bardzo szybko będzie gotowy do ponownego użycia, a wyprane ubrania można wysuszyć w ekspresowym tempie.

Grzejniki dekoracyjne łazienkowe pionowe oraz boczne

Poszczególne grzejniki dekoracyjne łazienkowe różnią się ze względu na kształt, materiał, sposób zasilania, estetykę czy funkcjonalność. Zazwyczaj urządzenia tego typu podłącza się do instalacji wodnej. Jednak gdy występuje potrzeba dodatkowego źródła ciepła, nie trzeba decydować się na remont – na takie wypadki można skorzystać z szerokiej gamy grzejników elektrycznych. Jeżeli mowa o materiałach, to najczęściej mamy do czynienia z modelami wykonanymi z aluminium i miedzi, chociaż można spotkać także grzejniki stalowe. Inną, istotną kwestią przy wyborze grzejnika łazienkowego jest sposób jego montażu. Możemy zdecydować się na mocowanie boczne lub dolne. Grzejniki dekoracyjne łazienkowe boczne są niezwykle praktyczne. Na tej stronie dowiesz się więcej na ich temat https://imers.pl/. Taki typ montażu spotkamy najczęściej przy starszych modelach. Jednak producenci wciąż dostarczają na rynek nowe urządzenia tego typu. Jest to korzystne rozwiązanie, gdy chcemy uniknąć kosztownego remontu. Z kolei grzejniki pionowe pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca, są dyskretne i wyjątkowo estetyczne. Umożliwiają prawidłową kontrolę wilgoci, dając przy tym wiele możliwości aranżacyjnych, zwłaszcza przy łazienkach o niewielkim metrażu. Przy tym pamiętajmy, że kluczowym aspektem pozostaje moc grzejnika, dlatego,wybierając odpowiedni model, w równym stopniu zwracajmy uwagę na wygląd, co na właściwości grzewcze!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here