ogrodzenia modułowe

Ogradzanie własnej posesji to bardzo ważna dzisiaj kwestia, z którą związanych jest wiele różnorodnych kwestii. Przy wyborze trzeba brać pod uwagę przede wszystkim budżet, jaki chcemy przeznaczyć na ten cel, ważne będzie również miejsce, w jakim dane ogrodzenie na stanąć – w inny sposób przecież będziemy ogradzać mienie firmowe, a w zupełnie inny sposób naszą elegancka willę w najlepszej dzielnicy miasta. Jeśli chodzi o same ogrodzenia modułowe, można je dzisiaj spotkać w coraz większej ilości różnych opcji, jeśli chodzi o materiały, a to przede wszystkim ze względu na popularność i wygodę w ich montowaniu, a także ze względu na niewielkie koszty takiego montażu.

ogrodzenia modułowe

Ogrodzenia dopasowane to twojego domu

Ogrodzenia modułowe coraz częściej można spotkać w miejscu bardzo eleganckich posesji. Do ich wykonania najczęściej wykorzystywane są wysokie podmurówki oraz specyficzne, układane z bloczków słupki, dzięki czemu uzyskiwany jest naprawdę rewelacyjny efekt wizualny, jaki jest niemożliwy do osiągnięcia w przypadku innych rodzajów ogrodzeń. Rozwiązania modułowe to najczęściej połączenie drewnianych, prostych do zamontowania paneli, czasem kamiennych, kutych czy betonowych z odpowiednio dobrana bazą pod nie. Dzięki temu efekt, jaki możesz uzyskać, jest naprawdę znakomity.

Prosty montaż

Na dobrą sprawę, jeśli posiadasz odpowiednie umiejętności oraz nieco fachowej wiedzy, będziesz w stanie wykonać taki montaż samodzielnie, ponieważ ogrodzenia modułowe  cechują się również łatwym posadowieniem w miejscu docelowym. Oczywiście należy zacząć standardowo od przeanalizowania konieczności postawienia podmurówki czy fundamentu, jednak to jest jeden z najtrudniejszych elementów tego przedsięwzięcia. W zasadzie wszystkie ogrodzenia modułowe montuje się za pomocą trzech rodzajów odpowiednich do swoich funkcji obejm, te zaś, dzięki nakrętkom, podkładkom oraz śrubom świetnie sprawdzają się w roli trzymania takiego właśnie ogrodzenia. Można przy montażu wykorzystać również nakrętki samozrywalne, uważane za jeden z elementów antykradzieżowych, ponieważ uniemożliwiają one zdemontowanie ogrodzenia. Liczba koniecznych do wykorzystania obejm będzie bezpośrednio uzależniona od planowanej wysokości ogrodzenia.

Sposób przytwierdzenia słupków do podłoża

Tutaj mamy do dyspozycji dwie tak samo dobre metody. Jedną z nich będzie betonowanie, a dokładnie wykonanie punktowego betonowania. W tym wypadku ogrodzenia modułowe będzie wymagało wykonania w podłożu otworów odpowiadających wielkości otworu słupka, jaki ma się znaleźć w gruncie. Czasem ogrodzenia mają niejako fabrycznie dodawane podmurówki do wykonania, więc w takich przypadkach należy zacząć od nich. Jeśli punktowe betonowanie nie przypadło ci do gustu, do wyboru masz jeszcze przykręcanie – do tego zastosowane zostają specjalne kotwy, będące łącznikiem podłoża oraz stopy słupka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here