siatka ogrodnicza

Na naszych posesjach czy na naszych działkach, o ile tylko wystarcza nam czasu oraz zapału, a także oczywiście miejsca, można postarać się o własny kawałek wydzielonego ogródka czy sadu, w którym będziemy mniej lub bardziej hobbystycznie zajmować się hodowaniem ekologicznych upraw na własny użytek. Do tego jednak potrzebna jest nie tylko wiedza, ale kilka elementów, dzięki którym nasz ogródek będzie nas cieszył jak nic innego.

Po pierwsze: odpowiednie zabezpieczenie

Zabezpieczenie, jakim jest siatka ogrodnicza, jest przede wszystkim niezbędne, ponieważ wydziela i stanowi granice naszego zielonego założenia – dzięki temu będziemy mieć pewność, że ani dziecko, ani żaden inny nieproszony gość czy podwórkowy zwierzak nie zrobi sobie z naszego ogrodu spacerniaka. Wydzielenie ogrodu nie powinno być kosztowne, chyba, że sami zadecydujemy inaczej. Ze względu na koszty oraz wiele innych kwestii najczęściej wybierana do tego celu jest jednak siatka ogrodnicza. Jest tania w zakupie, daje niewielkie, ale jednak, możliwości personalizacji, a także świetnie… wtapia się w otoczenie, zwłaszcza to zielone. Wykorzystywana czasami jest również do wydzielania zagrody dla zwierząt hodowlanych lub do odgradzania części posesji, na której na przykład właśnie stara się wyrosnąć nowa, zielona i świeża trawa.

siatka ogrodnicza

Siatka ogrodnicza – rodzaje

Przede wszystkim należy wyróżnić dwa podstawowe rodzaje, jakie posiada siatka ogrodnicza –  pierwszym z nich będzie siatka ogrodnicza ocynkowana, która jest stosunkowo najtańsza, posiada jednak drobne wady, takie jak możliwości zrobienia się uszczerbków w niektórych miejscach, gdzie po  jakimś czasie pojawi się rdza. Siatka ogrodnicza posiadająca powłokę wykonaną z PCV będzie droższa średnio o około trzydzieści procent, jednak w jej przypadku takie awarie się nie zdarzają. Wśród wymienionych rodzajów należy również wspomnieć o plastikowej siatce, ta jest jednak raczej mało praktyczna i z tego względu najczęściej jest stosowana jako zabezpieczenie skarby czy wygrodzenie konkretnego miejsca na terenie posesji.

Prosty montaż

Rozwiązanie, jakim jest siatka ogrodnicza, wybierana jest również bardzo często ze względu na łatwy i nieskomplikowany montaż, który można wykonać samodzielnie, jeśli posiadania się minimum wiedzy na ten temat. Najważniejsze będzie posadowienie słupków oraz wykonanie fundamentów – wylewka i jej wysokość powinny być uzależnione indywidualnie od miejsca, w jakim będą się znajdować. Dalej pozostaje już tylko rozłożenie i zabezpieczenie samej siatki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here