Lubisz skandynawski styl? Sprawdź HAY design!

0
1484

Skandynawia jeszcze jakiś czas temu kojarzyła się nam głównie z wikingami. Ale już od kilku lat Polska szaleje na punkcie stylu, który na światowe salony wprowadzili właśnie nasi północni sąsiedzi, a także ich kuzyni. Nie ma się co dziwić, meble, które projektują Duńczycy czy Szwedzi zachwycają. Są proste, piękne, funkcjonalne, ale także potrafią przetrwać nie jedno. Produkowane z poszanowaniem praw człowieka, z materiałów pozyskiwanych ze zrównoważonych upraw sprawiają, że przyczyniamy się do dobra całego środowiska. A w zamian otrzymujemy coś niepowtarzalnego. Przestrzenie zaprojektowane w stylu skandynawskim tchną spokojem, elegancją i gustem. Jednym z ciekawszych konceptów jest HAY Design.

Początki i idea

HAY Design powstało w 2002 roku. Jak sami o sobie mówią: HAY design narodziło się z ambicji, aby tworzyć współczesne meble, które użyją w odpowiedni sposób wyrafinowaną sztukę produkcji, aby zaspokoić potrzeby współczesnego życia. Dziś ten podstawowy cel stał się naszą misją: poprzez nasze poświęcenie projektowaniu oraz produkcji mebli, oświetlenia i akcesoriów oraz międzynarodowe podejście, codziennie szukamy nowych rozwiązań, aby tworzyć design dostępny jak najszerszej publiczności.

Inspirowani stałymi strukturami obecnymi w architekturze oraz dynamiką zmieniającej się mody, HAY design łączy obie te wartości, aby dostarczać użytkownikowi naddanej wartości w postaci użyteczności i trwałości. Naszą wizją jest tworzenie przełomowego, estetycznego a także funkcjonalnego designu. Wszystko to we współpracy z najbardziej utalentowanymi projektantami, którzy nie boją się patrzeć z odwagą i ciekawością. Zaowocowało to nie jedną cudowną współpracą. W 2018 roku HAY design połączyło swoje siły z American furniture company Herman Miller. Razem planujemy poszerzyć naszą ofertę i konteksty.

W ofercie HAY design znajdziemy meble i dodatki, które świetnie sprawdzą się w salonie, biurze, sypialni, kuchni, jadalni, łazience, a także na balkonie, tarasie czy w ogrodzie. Ich sofy i fotele to szczyt perfekcjonizmu – proste linie, delikatne kolory, a wszystko jest zaprojektowane tak, żeby przykuwać uwagę. Jednocześnie nic z ich kolekcji nie jest nachalne czy kampowo przerysowane. Widać wyraźnie inspirację naturą – kolorami i formami, które są w niej obecne. Patrząc na ich sofy trudno oprzeć się ochocie, by nie położyć się na nich wygodnie z ciekawą książką. 

HAY design zostało wielokrotnie odznaczone, dostali wiele prestiżowych nagród, a ich projekty doceniane są na całym świecie, na targach i wystawach. Niektóre meble i dodatki można kupić stacjonarnie, w ich specjalnym HAY Mini Markecie. Po raz pierwszy otwarto go w trakcie targów w Mediolanie w 2014. Obecnie jednak najlepiej zamawiać ich produkty online.

Jeśli zainteresował Was koncept HAY design, polecamy sprawdzenie strony designzoo.pl. Oferta sklepu jest bardzo szeroka. Znajdziecie tam wielu innych projektantów i z łatwością urządzicie dowolną przestrzeń, tak jak będziecie chcieli.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here