Kiedy dziecko potrafi już siedzieć i zaczyna spożywać pierwsze posiłki, warto zainwestować w krzesełko do karmienia. Oferta jest naprawdę szeroka. Można zdecydować się na krzesełka wykonane z ekoskóry, tworzywa czy też drewna. Najważniejsza jest jego stabilność i odpowiednie wyprofilowanie, dzięki któremu dziecku będzie wygodnie, a jednocześnie będzie bezpieczne, gdyż nie będzie ryzyka wypadnięcia. Różnorodny design może przyprawić o zawrót głowy. Jakie najlepiej wybrać krzesełko do karmienia i który materiał będzie najodpowiedniejszy? Dużo zależy od preferencji, są jednak modele szczególnie polecane.

Zakup krzesełka do karmienia to nie fanaberia. Daje duży komfort. W krzesełku można przypiąć dziecko. Można je również nakarmić w każdym pomieszczeniu. Szczególnie polecane jest w sytuacji, gdy ma się dwoje lub więcej dzieci. Ułatwi to karmienie młodszego dziecka w sytuacji, gdy trzeba doglądać jeszcze starszego.

Wybór stelaża zależny jest od preferencji. Trzeba jednak pamiętać, że modele wykonane z różnych materiałów mają odmienną wytrzymałość na obciążenie. W krzesełku plastikowym można posadzić dziecko ważące do 15 kg. Z kolei krzesełko drewniane posłuży na dłuższy czas, gdyż tu limit wagi to około 23 kg, choć niektóre gatunki drewna pozwalają siedzieć na nich dzieciom ważącym nawet 30 kg. Nieco większe obciążenie wytrzymują stelaże metalowe. Możliwość tak dużego obciążenia jest przydatne w sytuacji, gdy krzesełko ma regulowane siedzenie i może służyć potem większemu dziecku do spożywania posiłku przy stole. Stelaż powinien być stabilny, co jest niezwykle istotne, gdyż dzieci są ruchliwe i często wiercą się przy jedzeniu.

Blat krzesełka powinien być dosyć szeroki. Dobrze, aby miał otwór na kubek niekapek, który można postawić przy dziecku, ucząc go samodzielności. Blaty podobnie jak stelaże mogą być wykonane z drewna, plastiku albo metalu. Niektóre modele krzesełek do karmienia wyposażone są w kółka. Należy jednak zadbać by były one blokowane, tak by dziecko nie odpychało się w nim, co mogłoby skutkować jego przewróceniem się i groźnym wypadkiem. Ponadto dobrze, aby krzesełko posiadało tzw. trzpień kroczny, dzięki któremu nie będzie możliwości zsunięcia się z niego dziecka.

Oczywiście trzeba zwracać uwagę, czy krzesełko do karmienia ma niezbędne atesty, które gwarantują bezpieczeństwo jego użytkowania przez dziecko oraz to, że zostało odpowiednio przetestowane, pod względem wytrzymałości i stabilności, a także użytego materiału, zanim trafiło do sprzedaży. W sklepie internetowym empik.com znajdziemy różnorodne modele krzesełek do karmienia zarówno klasyczne- wolnostojące, jak i składane czy też z nadstawką. Wśród krzesełek wolnostojących na uwagę zasługuje model Agnieszka III, marki Klupś. Wykonane z drewna i płyty może stanowić uzupełnienie aranżacji kuchni. Posiada dwie pozycje ustawienia, do karmienia i do zabawy. Producent nie zapomniał również o wyposażeniu krzesełka w pasy bezpieczeństwa. Dodatkowo krzesełka z tej serii mają ciekawy design z animowaną grafiką.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZdjęcia online – wygodny sposób na odbitki
Następny artykułWnętrzarskie trendy 2018
Redakcja Urzadzajmy.pl
Pasjonatka interior designu, czyli urządzania wnętrz. Zaczynała we wczesnych latach 2000 i do dnia dzisiejszego rozpoczynając kolejny projekt cieszy się jak małe dziecko :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here