Jak wybrać lampę w stylu francuskim?

Styl francuski wyróżnia się wyjątkową elegancją, ale również jest niebanalny. Wnętrza tak urządzone są szykowne, wyglądają bardzo efektownie, doskonale prezentują się w różnych przestrzeniach – w domach, mieszkaniach, nawet w kawalerkach. W sklepach znaleźć można wiele różnych mebli w tym właśnie stylu, a także dodatków, które odpowiadają jego założeniom. Jak wybrać najciekawsze lampy w stylu francuskim?

Aby wnętrze urządzone w stylu francuskim mogło wyglądać efektownie i harmonijnie, konieczne jest dopracowanie go w najdrobniejszych detalach. Jednym z ważnych elementów jest odpowiednie oświetlenie, które może stanowi dopełnienie przestrzeni nie tylko po zmroku, dając przyjemne światło, ale również w ciągu dnia jako element aranżacji.

Przede wszystkim lampy francuskie charakteryzują się eleganckim wyglądem, nawiązując do tradycyjnego stylu ludwikowskiego, dlatego też są bogato zdobione, nierzadko z wykorzystaniem kryształków i szkiełek, złoceń czy rzeźbień, co powoduje, że od razu przyciągają wzrok. Najczęściej cechują się jasną kolorystyką – biele, kremy, brązy i beże, jasne szarości to najczęściej wykorzystywane kolory. Jako materiały wykorzystuje się głównie ceramikę, metal czy szkło oraz tkaniny na abażury.

Przy dobieraniu lamp do wnętrza, warto pamiętać o tym, aby nie kupować tylko i wyłącznie jednej lampy. W takich wnętrzach jak salon czy sypialnia najlepiej wybrać kilka źródeł oświetlenia, aby dopasowywać je dynamicznie do swoich potrzeb, na przykład do oglądania telewizji, czytania książki, przyjmowania gości.

Główną lampą powinna być lampa sufitowa – we wnętrzach urządzonych w stylu francuskim najczęściej jest to lampa w formie żyrandola wykończona żarówkami przypominającymi świeczki lub małymi abażurami. Warto też dopasować do niej lampę stojącą – tutaj prym wiodą lampy z rzeźbionymi podstawami oraz tkaninowymi abażurami. Dopełnieniem przestrzeni może być też lampa stołowa – tu wybierane są lampy o masywnych podstawach, na przykład rzeźbione w metalu, ceramiczne, szklane, które wykończone są także prostymi abażurami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here