Specjaliści od wystroju pomieszczeń domowego użytku z profesjonalnej, renomowanej pracowni projektowania wnętrz ferensdesign.pl są zgodni co do tego, iż koncepcja industrialna i rustykalna to dwa niesamowicie modne trendy w dziedzinie aranżowania współczesnych lokali mieszkalnych. Na czym bazują oba wyżej wspomniane nurty? Sprawdź w dalszych fragmentach niniejszego poradnika.

Industrialny, czyli…?

Jako styl industrialny rozumie się minimalistyczne projekty wnętrzarskie opierające się przede wszystkim na dekoracyjnych meblach – bardzo oryginalnych, nietuzinkowych formą, wyszukanych kształtami, ale przy tym niesamowicie eleganckimi, zaś utrzymanymi w dość surowym stylu. Podstawą jest tu także bogactwo wyjątkowych dodatków – na przykład fototapety przedstawiające nie tyle urokliwe motywy ozdobne, co chłodne, proste cegły, mury, a nawet instalacje przemysłowe. Kluczową rolę w industrialnych koncepcjach odgrywa zwłaszcza oświetlenie – mdłe, ale jakże stylowe światło wydobywające się z żarówek w stylu Edison’a. Królują między innymi druciane lampy, nierzadko z metalowym okuciem. Świetnie wpisuje się w tą estetykę wystroju obrotowy, wysoki taboret typu hoker, czy modernistyczny fotel. Cudownym dopełnieniem okazuje się także kuty regał na kółkach czy wieszak na ubrania zrobiony ze stopu.

wizu3

Rustykalnie, a więc…?

Najważniejszą cechą charakteryzującą styl rustykalny jest sielskość klimatu, jaki on tworzy. W praktyce polega to na zastosowaniu elementów meblowych na wzór ludowy, drewnianych komód, szaf wyposażonych w lustra, typowych damskich toaletek sypialnianych czy folkowych kredensów kuchennych. Przydatne jako ozdoby z pewnością okażą się również figurki, bieżniki, obrusiki, dywany i makatki. Jeśli chodzi o odcienie kolorystyczne, dominować powinna biel zestawiona z wielorakimi tonacjami brązu oraz kremem i beżem. Dzięki temu, nawet będąc w sercu ruchliwego, zatłoczonego miasta masz okazję poczuć się jak na tradycyjnej, spokojnej wsi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here