Folia aluminiowa

Folia aluminiowa wiele lat temu zagościła na sklepowych półkach, a następnie zaczęła trafiać do coraz większej ilości domów na całym świecie. W polskich kuchniach folia aluminiowa jest dzisiaj właściwie nieodłącznym produktem, który znajduje swoje zastosowanie w wielu codziennych czynnościach – zarówno tych oczywistych, jak pakowanie produktów spożywczych, jak i mniej konwencjonalnych, o których również wspomnimy w tym artykule.

Błyszcząca i matowa – folia aluminiowa i jej dwie strony o różnych właściwościach

Na pewno zauważyliście, że folia aluminiowa z jednej strony jest błyszcząca a z drugiej matowa. Wiele osób nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że każda z nich wyróżnia się innymi właściwościami, które wspierają odpowiednie procesy podczas przechowywania czy przyrządzania jedzenia. Folia aluminiowa jest produktem, który doskonale izoluje oraz przewodzi temperaturę, a strona, którą wykorzystacie ma w tym wypadku niemałe znaczenie.

Warto pamiętać, że błyszcząca strona folii aluminiowej sprawdzi się doskonale do utrzymania temperatury przygotowanego wcześniej dania. Wszystko to, dzięki właściwościom izolacyjnym. Strona matowa natomiast o wiele lepiej sprawdza się w roli przewodnika. Oznacza to, że jeżeli chcesz upiec mięso, rybę, warzywa czy jakiekolwiek inne produkty – powinieneś zawinąć je stroną matową do zewnątrz. Przyspieszy to proces przyrządzania oraz pozwoli na bardziej równomierne rozprowadzenie temperatury.

Niebanalne podejście do folii aluminiowej

Folia aluminiowa to produkt o wszechstronnym zastosowaniu. Przydaje się zarówno w przypadku przyrządzania lub przechowywania produktów spożywczych, jak i w wielu innych czynnościach. Wiele osób odkryło praktyczne zastosowania tego artykułu i wykorzystuje go m.in. do:

  • czyszczenia srebra;
  • prasowania;
  • czyszczenia piekarnika lub rusztu grilla;
  • ostrzenia nożyczek;
  • pozbywania się rdzy;
  • malowania lub rozjaśniania włosów;
  • ściągania lakieru hybrydowego z paznokci;
  • zabezpieczania drobnych elementów podczas remontu;
  • tworzenie drobnych przedmiotów (np. lejka).

Folia aluminiowa https://www.stella.com.pl/ może być wykorzystywana na wiele sposobów i jak widać, nie trzeba ograniczać się w jej wypadku jedynie do kuchni. Sprawdza się bowiem znakomicie również jako pomoc w innych czynnościach, co zawdzięcza swojej strukturze oraz wyjątkowym właściwościom. Jej dostępność również jest czynnikiem, który znacząco przyczynił się do jej popularności, a także odkrycia jej rozmaitych, niekonwencjonalnych, ale jakże praktycznych zastosowań.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here