Bunkier na oszczędności

W XXI wieku zagwarantowanie bezpieczeństwa pieniędzy oraz danych i dokumentów jest kluczowe do prawidłowego działania, praktycznie każdej branży. Odsetek kradzieży i prób zdobycia dokumentów i informacji, w dobie internetu i nowoczesnych technologii jest bardzo duży, a każdego dnia mają miejsce setki ataków. Konieczne jest zabezpieczenie informacji i dokumentów w taki sposób, aby nie miały do nich dostępu osoby niepowołane, a możliwości ich zdobycia były ograniczone do minimum.

o samo również dotyczy pieniędzy i kosztowności, które równie chętnie padają łupem złodziei i które bardzo często są przechowywane w nieodpowiedni sposób. Nie wystarczy głębokie ukrycie ich w szafie lub stworzenie skrytki w regale czy podłodze, jeśli nie będą one zabezpieczone sejfem lub szafą. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, by uchronić nasze cenne przedmioty przed potencjalnymi zagrożeniami.

Co kryje w środku? 

Na początek powinniśmy zastanowić się, z jakich elementów składa się sejf. Jest to metalowa szafka lub pojemnik, wykonana z bardzo grubej stali ze wzmocnionym systemem zatrzasków i blokad. System ten sterowany jest poprzez elektroniczne blokady, które wymagają kodu, klucze lub pokrętła, które wymagają odpowiedniego kodu. Po zamknięciu takiego sejfu stalowe trzpienie uniemożliwiają, dostanie się do zawartości szafki oraz sprawiają, że zawartość jest odporna na ogień, zalanie lub niepowołane ręce. Stal, z której wykonane ścianki sejfu bardzo często jest również odporna na wszelki ostrzał z broni palnej oraz próby sforsowania drzwiczek przy użyciu siły. Dzięki czemu gwarantuję to nam dużą dozę bezpieczeństwa naszych kosztowności.

Rodzaje sejfów i ich zastosowanie

Bardzo szeroki rynek i gama konstrukcji sprawia, że sejfy mogą być bardzo różnorodne i dostosowane do naszych potrzeb. Wyróżniamy trzy główne typy sejfów, mianowicie wolnostojące, ścienne oraz meblowe. Rozwiązania ścienne możemy umieścić w ścianach działowych domu oraz odpowiednio zamaskować, aby były relatywnie niewidoczne. Dodatkowo nie są one zbyt ciężkie, aby nie obciążać struktury domu. Należy jednak pamiętać, że ich montaż wymaga ingerencji w konstrukcje domu już na etapie budowy lub konieczność przeprowadzenia remontu.

Kolejny rodzaj to sejfy meblowe, które możemy ukryć praktycznie w każdym wybranym przez nas miejscu. Są one również dość małe, przez co są mniej zauważalne, jednak nie ukryjemy w nich większych przedmiotów. Sejfy wolnostojące natomiast, w większości przypadków występują w postaci bardzo dużych szaf, w których przechowuje się broń lub duże ilości dokumentów. Rozwiązania te są również bardzo ciężkie, przez to dość trudno się je przenosić, a dodatkowo wymagają odpowiednich miejsc i podłóg, które są w stanie wytrzymać takiego obciążenia.

Podstawy o których warto pamiętać

Wybierając sejf lub szafa pancerna do naszego domu, lub firmy powinniśmy się kierować aspektami takimi jak umiejscowienie i wielkość urządzenia. sejfexpert.pl daje nam możliwość porównywania wielkości i wagi poszczególnych modeli, dzięki czemu możemy dopasować ich wielkość do naszych potrzeb. Jeśli natomiast chcemy przechowywać dokumenty, powinniśmy się skłonić w stronę kas pancernych, które są duże, a ich wielkości i umożliwiają przechowywanie dużej ilości segregatorów czy pojemników z dokumentami. Wybierając sejf, pamiętajmy również o odpowiednim dobraniu zamka do naszych potrzeb. Najczęściej wybieranymi rozwiązaniami są zamki elektroniczne lub kluczowe. Elektroniczne zasilane są z baterii lub zewnętrznego źródła zasilania, aby nie było możliwości, że bateria się wyczerpie w momencie, gdy szafa będzie zamknięta. Nieco rzadziej stosowanym rozwiązaniem jest szyfr mechaniczny, który, mimo iż nie jest skomplikowane, to frustruje i wymaga pewnej cierpliwości. Jednak gdy to wszystko opanujemy, możemy być pewni, że rozwiązanie to jest niezawodne.

Wybierając zabezpieczenia do naszego domu i firmy, warto również skonsultować się z ekspertami oraz zajrzeć na stronę sejfexpert.pl, gdzie możemy porównać wiele produktów oraz ich klasy odporności. Dzięki temu będziemy mieli obraz dostępnych rozwiązań i wybierzemy coś idealnie dla siebie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here