Wybuduj drewniany dom pod klucz

0
980

Dom – miejsce, które nieodłącznie kojarzy nam się z matczynym ciepłem, bezpieczeństwem i szczęśliwą rodziną. W dzisiejszych czasach praktycznie każdy może go mieć, a wszystko dzięki temu, iż dom taki jest łatwo dostępny. Może zostać wybudowany w różnych technologiach, o rozmaitej wielkości i wystroju, wszystko zależy wyłącznie od preferencji kupującego. Dlaczego zatem warto zainteresować się akurat domem kanadyjskim?

Dom kanadyjski nie tylko w Kanadzie

Dom kanadyjski, czyli dom szkieletowy, to coraz popularniejsze rozwiązanie, które przywędrowało do nas z Zachodu. Polega ono na wybudowaniu domu z prostych elementów: szkieletu, który zostaje następnie wypełniony materiałami termoizolującymi. Co niezwykle ważne, szkielety domów tworzone są z odpornego drewna, co sprawia, iż są inwestycją na długie lata, potrafiącą przeżyć nawet najsurowszy klimat i najbardziej niesprzyjające warunki zewnętrzne.

Domy kanadyjskie swoją popularność zawdzięczają wielu cechom, takim jak wspomniana wytrzymałość, ale również szybkość i łatwość budowy, która przekłada się na szansę na zamieszkanie już w ciągu kilku miesięcy. Co więcej, bardzo łatwo jest wykonać je w technologii energooszczędnej, do której są wręcz dedykowane, co oznacza, iż całość inwestycji po krótkim czasie w pełni się zwraca, dzięki niskim kosztom eksploatacji.

Dlaczego warto mieć dom energooszczędny?

Dom energooszczędny to przede wszystkim inwestycja, która w dłuższej perspektywie jest niezwykle opłacalna. Jest on odporny na zmiany temperatury na zewnątrz, pozwalając na łatwiejsze utrzymanie odpowiedniego mikroklimatu w środku. Latem materiały termoizolujące zabezpieczają go bowiem przed nadmiernym nagrzewaniem, a zimą chronią przed “ucieczką” ciepła na zewnątrz. W efekcie dom energooszczędny pozwala na zmniejszenie kosztów utrzymania.

Dla kogo jest dom pod klucz?

Jedną z ofert dostępnych w DrewHouse są domy drewniane pod klucz. Jest to jedno z najbardziej wygodnych dla klienta rozwiązań, szczególnie polecane osobom, które nie znają się na budownictwie i nie mają czasu na zatrudnianie kilku oddzielnych ekip lub na samodzielne wykończenie domu. Dom pod klucz to oferta idealna dla każdego, kto pragnie jedynie zadecydować o wszystkich szczegółach i zlecić ich wykonanie jednej, profesjonalnej firmie. Dzięki temu właściciel nie musi robić nic poza wprowadzeniem się i cieszeniem z nowego, pięknego domu.

Dom pod klucz zostaje wykonany w trzech głównych krokach. Po pierwsze, budowany jest drewniany szkielet. Następnie zostaje on wykończony od zewnątrz, poprzez położenie dachu, zewnętrznych warstw izolujących czy też tynku. Trzeci krok to wykończenie wewnętrzne, obejmujące między innymi wykonanie podłogi, ścian, schodów, drzwi do pomieszczeń czy kominka. Ten etap obejmuje także montaż niezbędnych instalacji, takich jak CO, woda, gaz, prąd oraz urządzeń sanitarnych.

W efekcie powstaje więc dom, który należy jedynie umeblować i jest od razu gotowy do zamieszkania. Dzięki temu wymaga najmniej wiedzy oraz poświęcenia energii i czasu od właściciela. Taki dom kanadyjski może mieć każdy!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here