tynk elewacyjny

Tynk elewacyjny, to bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów, jeżeli chodzi o budowanie domu. Tynki przeznaczone na elewację, znacząco różnią się od siebie, na przykład wielkością, pojemnością, umiejscowieniem budynku, jak również materiałem, jaki został zastosowany do jego ocieplenia. Zatem, koniecznie musimy wiedzieć, jakie mamy rodzaje tynków elewacyjnych, co je wyróżnia i przede wszystkim, jak wybrać ten najlepszy tyn elewacyjny.

Jakie cechy mają tynki elewacyjne?

Nie ulega wątpliwości, że tynk elewacyjny ma wiele wartościowych właściwości, które sprawiają że cieszą się one tak dużą popularnością. Tym, co go wyróżnia jest bezproblemowe oraz niewymagające nadmiernego wysiłku czyszczenie, jak również jest on wytrzymały na wszelkie niebezpieczne czynniki atmosferyczne, a do tego jest niezwykle trwały. Ponadto, obecnie na rynku znajdziemy wiele różnego rodzaju tynków elewacyjnych, dzięki czemu każdy bez problemu, jest w stanie stworzyć taką elewację domu, jaka mu się będzie podobała i przede wszystkim, jaka będzie wyróżniała się na tle sąsiednich domów. Zawsze dobieramy tynk elewacyjny, nie tylko mając na względzie ich wytrzymałość oraz doskonałe właściwości, jednakże również musimy wziąć pod uwagę sposób nakładania, jak również końcowy efekt wizualny, na którym nam zależy.

Tynki elewacyjne cienkowarstwowe i grubowarstwowe

Teraz, bardzo dużą popularnością, jeżeli chodzi o tynki elewacyjne, cieszy się tynk fasadowy cienkowarstwowy, co przekłada się na jego funkcjonalność oraz dostępność w sklepach. Bez problemu, tynk taki możemy położyć na każdy rodzaj ściany, niezależnie od tego, czy test to ściana jedno-, czy dwu-warstwowa. Cienkowarstwowy tynk na elewacje, możemy znaleźć w kilku rodzajach, jakie wystosują jako gotowe masy, czy też mieszanki które sami musimy wyrobić. Nie nakładamy ich na styropian, natomiast na zatopioną już wcześniej w zaprawie siatkę, która wykonana została z włókna szklanego. Tymczasem grubowarstwowy tynk na dom, jest to mieszanka cementu, wapnia, piasku oraz wody. Ten właśnie tynk, może być położony jedynie na ściany jednowarstwowe, ponieważ bardzo dużo waży.

Jaki tynk wybrać na elewację?

To, na jaki tynk elewacyjny nie zdecydujemy, jest zależne tylko i wyłącznie od nas samo. Wybór tynku, w dużej mierze zależy na przykład od tego, w jakim otoczeniu będzie stał nasz dom, czy jest to cicha okolica, czy też położony jest nieopodal ruchliwej drogi. Bardzo dużo zależy również od finansów, jakimi dysponujemy na ten cel, ponieważ niektóre tynki są droższe od pozostałych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here