Sztuczna trawa

0
2013

Jeszcze kilkanaście lat temu młodzi chłopcy uganiali się za piłką na wyboistych boiskach, ukrytych gdzieś pośród górek albo na asfaltowych „murawach” przy szkole. Upadek na jednej czy drugiej nawierzchni był zazwyczaj dość bolesny, ale jednocześnie hartował zawodnika.

Dziś te wszystkie boiska zastąpiły nowoczesne obiekty sportowe, jak choćby tzw. Orliki lub akademie piłkarskie, a wraz z nimi profesjonalne trawy syntetyczne. Choć można trochę tęsknić za starymi czasami, to jednak trzeba przyznać, że dziś Polska ma świetne warunki do kształcenia przyszłych następców Roberta Lewandowskiego, Krzysztofa Piątka czy Kuby Błaszczykowskiego. Przyjrzyjmy się zatem na…. sztucznej trawie. W końcu to podstawowy element każdego orlika, ale przecież można ją „zainstalować” na swoim podwórku i stworzyć własną mini szkółkę. Oto kilka propozycji:

Sztuczna trawa Patio 24

To trawa odporna na warunki atmosferyczne, a więc wodę, promienie uv, niską oraz wysoką temperaturę. Patio jest trawą o strukturze wykładziny. Od spodu posiada mopku, jest bardzo lekka (waży tylko 1 kg/m2) i posiada intensywny, nasycony kolor zielony. Ważną informacją jest to, że jej układanie nie powinno przysporzyć większych problemów. Na dużą popularność tej belgijskiej trawy wpływa też fakt, że jej cena jest przystępna.

Sztuczna trawa Cilantro

Podobnie jak sztuczna trawa Patio 24, również Cilantro jest odporna na warunki atmosferyczne . Dzięki równej wysokości 17 mm sprawia ona wrażenie świeżo skoszonej trawy. Dobrze sprawdzi się więc w ogrodzie, gdzie zachowa dobry wygląd mimo zmagań młodych piłkarzy. Dostępna jest w naturalnym, zielonym kolorze, o niezwykłej żywotności, odpornym na blaknięcie. Jej skład to 55% z polietylenu i 45% polipropylenu, oczywiście z odpowiednimi atestami.

Sztuczna trawa Spa

Trawa Spa to produkt z najwyższej półki, klasy Premium. Dwa poziomy runa dają efekt bardzo naturalnej i idealnej trawy. Trawa dostępna jedynie w naturalnym, zielonym kolorze. Bardzo odporna na działanie promieni słonecznych, wytrzymuje ponad 6 000 godzin wystawiania na działanie promieni słonecznych. Dostępna jest w szerokościach 200cm, 400 cm, jej wysokość to 35 mm, waga około 2 kg/m2.

– Sztuczna trawa Xtinguish CFL

To kolejna trawa wyjątkowo odporna na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.
Xtinguish CFL polecana jest więc na wszystkie nasłonecznione miejsca, ale dobrze sprawdzi się też w zamkniętych pomieszczeniach. Przez wiele lat gwarantuje żywy, zielony kolor. Jej szerokość to 400 cm

Źródło:

https://belgijskatrawa.pl/sztuczna-trawa-c-1-1.html

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here