Serwis szyb samochodowych

Szyba to jeden z najważniejszych elementów nadwozia samochodu. To właśnie ona zapewnia nam bezpieczeństwo podczas poruszania się, jednocześnie chroni przed nawiewem wiatru. Kiedy dojdzie do jej uszkodzenia, nie musimy od razu decydować się na zakup nowej- warto wybrać się do serwisu. Jakie rodzaje szyb samochodowych możemy wyróżnić? Czy naprawa szyb u specjalisty jest w ogóle możliwa? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Jakie rodzaje szyb samochodowych możemy wyróżnić?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że w samochodach osobowych znaleźć możemy dwa rodzaje szyb- klejone i hartowane. Te pierwsze składają się z tafli wewnętrznej i zewnętrznej, natomiast między nimi znaleźć możemy przezroczystą folię. Co warto wspomnieć- całość jest połączona za pośrednictwem kauczuku butylowego. W konsekwencji ten rodzaj szyb jest zdecydowanie bardziej odporny na rozbicie. Jeśli jakikolwiek przedmiot w nie uderzy, wówczas tracą swoją przejrzystość tylko w niektórych miejscach. Jeśli chodzi o szyby hartowane, są to po prostu szklane tafle, które mogą mieć różny stopień twardości. Rozpadają się ona malutkie kawałki i stosowane są przede wszystkim w przypadku bocznych okien.

Naprawa szyby u specjalisty- czy to możliwe?

Twoje szyby uległy uszkodzeniu? Nie musisz ich wymieniać na nowe. Jeśli wybierzesz się do specjalistycznego zakładu, wówczas możliwe jest naprawienie ubytku, inwestując przy tym niewielką ilość gotówki. Usługi związane z serwisowaniem szyb samochodowych znaleźć można na stronie https://hanesco.pl/. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że naprawa okaże się strzałem w dziesiątkę w przypadku niewielkich uszkodzeń- ich maksymalna wielkość może oscylować w granicach 25 mm. Naprawa niestety nie jest możliwa w przypadku takich incydentów: duża ilość uszkodzeń na szybie, odprysk znajdujący się bezpośrednio przed kierowcą, pęknięcie kończące się pod uszczelką lub na krawędzi szyby.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here