Prezenty gwiazdkowe – jak je wybrać i ozdobić?

Październik i listopad to miesiące, kiedy wielu z nas zaczyna myśleć o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, a tym samym o prezentach dla naszych najbliższych. Zostawianie świątecznych zakupów na ostatnią chwilę może okazać się złym pomysłem, ponieważ prezenty dla kilku osób mogą kosztować mały majątek, a poza tym zawsze dobrze jest mieć więcej czasu na zastanowienie i wybór podarunków.

Dlaczego warto kupować prezenty z wyprzedzeniem?

Jeżeli zaczniesz kupować prezenty z 2-miesięcznym lub chociaż miesięcznym wyprzedzeniem, masz szansę rozłożyć swoje świąteczne wydatki na mniej bolesne dla portfela części. Wiele osób mając na koncie pieniądze, nie jest w stanie ich odkładać aż do grudnia. Często wydaje nam się, że musimy je wydać na coś istotnego, a przed samymi Świętami żałujemy swojej decyzji, ponieważ nie jesteśmy w stanie kupić takich prezentów, jakie początkowo planowaliśmy lub bierzemy pożyczkę, aby zrealizować swoje postanowienia. Kupując prezenty etapami, mamy możliwość uniknąć tego typu trudności, ponieważ mając do dyspozycji mniejszą ilość pieniędzy w ciągu miesiąca, będzie nam łatwiej oprzeć się pokusom codziennych wydatków. Poza tym, kupowanie prezentów z wyprzedzeniem ma tę olbrzymią zaletę, że pozwala nam spokojnie zastanowić się nad tym, co warto kupić naszym ukochanym w prezencie gwiazdkowym.

Jak wybrać odpowiedni podarunek?

Kluczem do sukcesu w przypadku świątecznych zakupów jest znajomość potrzeb osób, którym chcemy podarować prezent. Im wcześniej podejmiemy próby, aby je wybadać, tym większe jest prawdopodobieństwo, że nasze prezenty okażą się prawdziwą radosną niespodzianką. Wypytywanie się o marzenia i potrzeby w grudniu, zazwyczaj daje jasny przekaz, że poszukujemy pomysłów na świąteczne podarunki. Oczywiście, nawet spodziewany, ale trafiony prezent będzie w porządku. Mimo tego, udana niespodzianka zdaje się być jeszcze lepszą możliwością. W przypadku zakupów prezentów gwiazdkowych dla małych dzieci jest dużo łatwiej, ponieważ najczęściej wystarczy poprosić je o przygotowanie listu do Świętego Mikołaja. Dzieciom, które jeszcze nie potrafią pisać, można zaoferować pomoc lub zaproponować narysowanie wymarzonych zabawek.

Jak zapakować prezenty gwiazdkowe?

Właściwe zapakowanie prezentów jest bardzo ważnym elementem świątecznych przygotowań. Oszczędnie jest oczywiście wykorzystać papier do pakowania lub ozdobne torebki z poprzednich Świąt, ale nie jest to do końca dobry pomysł. Świeże, estetyczne opakowanie zrobi dużo lepsze wrażenie i będzie świadectwem Waszej troski oraz dbałości o zadowolenie obdarowywanego. Zakup nowego, ładnego papieru ozdobnego i satynowej tasiemki do dekoracji nie będzie dużym wydatkiem, pozwoli natomiast pięknie zapakować nasze podarunki. Inną możliwością jest nieco droższe, ale też trwalsze pudełko ozdobne, które także można obwiązać satynową tasiemką dekoracyjną. Z satynowych tasiemek można zrobić również piękną kolorową wstążkę, która będzie dodatkową dekoracją zapakowanych przez nas prezentów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here