Ogrodzenia kamienne

Jeśli chodzi o rodzaje ogrodzenia, w jakie możemy zainwestować na naszych posesjach, jeśli tylko posiadamy odpowiednie fundusze, jest naprawdę setki, jeśli nie tysiące, a co jeden, to piękniejszy oraz  bardziej obiecujący. Jeszcze niedawno, aby mieć pewność, że ogrodzenie, jakie postawimy, będzie trwałe i przetrwa naprawdę wiele, niekoniecznie musi iść w parze z estetyką. Dzisiaj się to zmieniło – wraz z powrotem stosowania najpopularniejszych surowców budowlanych, takich jak naturalny oraz sztuczny kamień w różnorodnych odmianach, różnych kombinacjach oraz różnej wielkości. Najpiękniejsze ogrodzenia kamienne można dzisiaj bez trudu zakupić oraz zamontować na własnej posesji.

Ogrodzenia kamienne

Jakie ogrodzenia są najpopularniejsze?

Propozycji, jeśli chodzi o ogrodzenia kamienne,  naprawdę nie brakuje, a kolejni producenci wprost prześcigają się w kolejnych propozycjach dla swoich klientów. Właśnie z tego względu jako konsumenci możemy przebierać i wybierać, aż trafimy na te dla nas zdecydowanie najatrakcyjniejsze. Do wyboru zwykle mamy bardzo klasycznie potraktowany temat – ogrodzenia kamienne jako kamienie różnej wielkości, o nierównej powierzchni, złączone ze sobą zaprawą kamienną – rozwiązanie dzisiaj mocno awangardowe, ale wciąż chętnie stosowane w różnych odmianach. Kamień często stosowany jest także jako dodatek czy materiał na filary przy konstrukcjach wykorzystujących na przykład kute bramy. Kamień wykorzystywany jest również do tworzenia różnorodnych i nieraz bardzo ciekawych obrazów mozaikowych, co jest możliwe do uzyskania dzięki różnej, bardzo charakterystycznej kolorystyce poszczególnych odmian kamieni. Biorąc pod uwagę ich różnorodność, można je dopasować do naszych artystycznych wizji również pod względem „ostrości” – kamienie na ogrodzenia kamienne mogą być szorstkie oraz o różnych rozmiarach, stylizowane na odłupane i nieszlifowane oraz nieobrabiane w żaden sposób, mogą być również drobne i delikatne, przypominające te wyciągane z górskich rzek czy zbierane w nadmorskich miejscowościach, na plażach pełnych turystów.

Jaką formę mogą przyjąć nowoczesne ogrodzenia z kamienia?

Ogrodzenia kamienne nie muszą przyjmować jedynie formy pozlepianych ze sobą przypadkowo elementów, mogą stanowić dokładnie wyważoną kompozycję, której najważniejszym elementem konstrukcyjnym będzie kosz gabionowy o wybranej długości, w której umieszczone zostaną kamienie – ich wielkość oczywiście każdorazowo uzależniona jest od wymagań klientów. Nie mogą być jednak zbyt drobne, ponieważ wtedy zwyczajnie wypadłyby przez szczeliny między poszczególnymi drucikami.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here