Ogrodzenia ceny

Najczęściej poruszaną kwestią w przypadku ogrodzenia jest jego cena, a wybór pada najczęściej na ten rodzaj, jaki jest dla nas najkorzystniejszy finansowo. Trudno się dziwić takiemu stawianiu sprawy, jeśli do ogrodzenia mamy kilkanaście arów, a dopiero co zakupiliśmy właśnie ziemię i niekoniecznie stać nas na dodatkowe, niemałe zresztą, wydatki. Czasem jednak do pełni szczęścia brakuje nam naprawdę pięknego ogrodzenia, które będzie wskazywało na wartość posiadłości, na straży której stoi. Właśnie dlatego warto znać ceny, jakie mają poszczególne ogrodzenia.

Ogrodzenia ceny

Co będzie najtańszą opcją?

Niekoniecznie zawsze najtańsza opcja będzie również tą najbrzydszą – tutaj mamy na myśli oczywiście siatki o różnym zagęszczeniu oczek, a co za tym idzie, również  o przeróżnym zastosowaniu. Co jednak najważniejsze, to praktyczne rozwiązanie doskonale sprawdza się od lat, ciesząc się popularnością także ze względu na prosty montaż, niewymagający pomocy fachowców. Najtańsza z możliwych będzie siatka ocynkowana, tradycyjnie wykorzystywana do ogradzania sporych terenów lub po wydzieleniu lub zakupie działki jako pierwsze z zabezpieczeń. Ocynkowanie będzie chroniło przed korozją – przynajmniej do momentu, kiedy nie pojawią się w nich uszczerbki. Nieco droższa, średnio o 30%, będzie siatka powleczona PCV – estetyczniejsza i chętnie stosowana również jako budżetowa wersja tradycyjnego ogrodzenia w domu czy w ogrodzie. Istnieje również siatka plastikowa, ta jednak ze względu na niską wytrzymałość i solidność wykorzystywana jest raczej jako ozdoba już na terenie posesji.

Uniwersalne oraz zawsze piękne

Chyba wciąż najczęściej i najchętniej wykorzystywanym wciąż materiałem do tworzenia ogrodzeń jest drewno – niezależnie od tego, czy w formie sztachet, czy w formie paneli, wybierane jest ze względu na ponadczasowe piękno oraz na niewielkie koszty, jakie należy ponieść. Jeśli chodzi o tego typu ogrodzenia – ceny będą się wahać przede wszystkim ze względu na rodzaj wybranego drewna. Najdroższe będzie dębowe oraz wszystkie egzotyczne, najbardziej optymalne z kolei – sosnowe, zapewniające całkiem niezły efekt oraz dobrą cenę. Inne ogrodzenia swoje ceny będą uzależniać głównie od kunsztu ich wykonania oraz wykorzystanych materiałów – najdroższe będą więc te kamienne czy kute, wykonywane najczęściej przez osoby, które można uznać za artystów. Drogie będą również ogrodzenia wykorzystujące kamień jako budulec, te będą także wymagały fachowca, aby je postawić.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here