ODPOWIEDZIALNY HODOWCA DBA O KOMFORT SWOICH ZWIERZĄT

Każda osoba, która zajmuje się hodowlą zwierząt, czy to na użytek prywatny, czy profesjonalnie, powinna zadbać o ich komfort. Chodzi tu nie tylko o codzienne życie, ale i dorastanie. W tej kwestii niezwykle przydatne mogą okazać się promienniki elektryczne. Jak mogą pomóc?

DORASTANIE BEZ MATKI

Nie zawsze młode mogą dorastać przy swoich matkach. Czasem jest to po prostu niemożliwe, a czasem hodowcy zależy na szybkim i prawidłowym rozwoju zwierzęcia. Okazuje się, że elektryczny promiennik może w pewnym sensie zastąpić młodym matkę. W pierwszych fazach życia, ogrzewa ona potomstwo własnym ciałem, które działa kojąco na zwierzęta. Promienniki elektryczne, umieszczone nad legowiskiem fantastycznie imitują to ciepło, a dodatkowo hodowca może być pewien, że żadne z młodych nie zostanie odtrącone. Taki reflektor pozwala również kontrolować wzrost i rozwój zwierząt, pozwala im rozwinąć system immunologiczny, czy wyrównać krążenie krwi. Stosowanie promienników, pozwala na mniejsze zużycie substancji mineralnych, witamin i wszelkiego rodzaju suplementów.

Aby zapewnić zwierzęciu najlepsze warunki, poleca się ustawienie stałej temperatury, w granicach od 32°C – 35°C. To oczywiście, zależne jest od gatunku.

KTÓRE ZWIERZĘTA NAJCZĘŚCIEJ POTRZEBUJĄ PROMIENNIKÓW?

Pisklęta powinny mieć zapewniony komfort cieplny nawet do 8 tygodnia życia. Temperatura w ich gnieździe powinna w początkowej fazie sięgać nawet 35°C.  Powoli im to prawidłowo i szybko się rozwijać. Co ważne, jeden reflektor, o mocy 750W wystarczy do ogrzania nawet 80 piskląt!

Kolejną popularną grupą zwierząt hodowlanych są prosięta. One również w pierwszych tygodniach życia powinny przebywać w temperaturze 35°C. Gdy promienniki IR zostaną zawieszone nad legowiskiem, będą imitować ciepło, dawane prosiętom przez matkę. To znacznie zmniejszy poziom ich stresu.

Terraria to kolejne miejsce, w którym można użyć promienników elektrycznych. Tu pozwolą hodowcy zadbać o, np. kraby, szarańczaki, gady, płazy czy wszystkie typy pajęczaków. Co ciekawe, w tym przypadku reflektory ciepła nie tylko zapewniają poszczególnym okazom bezpieczny rozwój i dobre warunki życia, ale również pozwalają na ich wyeksponowanie.

Wysokiej jakości i klasy promienniki elektryczne, które przydadzą się w hodowli, znajdziesz na stronie irsystem.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here