Obraz do kuchni – jak wybrać odpowiedni?

W kwestiach kompozycyjnych i estetycznych kuchnia często jest pomijana. W tym pomieszczeniu projektanci stawiają w głównej mierze na funkcjonalność przestrzeni i odpowiednie rozplanowanie powierzchni. Jednak jak się wydaje, to właśnie w kuchni spędzamy najwięcej czasu, podczas przygotowywania posiłków, wspólnego ich spożywania czy spędzania czasu z rodziną. Warto zatem zadbać o odpowiednią aranżacją przestrzeni kuchennej. Z pomocą przychodzą tutaj różnego rodzaju dodatki. Jednym z najbardziej efektywnych i elegancki będą obrazy do kuchni. Dowiedz się, jak wybrać odpowiedni!

Umiar w nadmiarze

Aranżacja wnętrza w przypadku kuchni najczęściej opiera się o maksymalne wykorzystanie przestrzeni – co w praktyce oznacza dosyć zwartą zabudowę blatów, ale także rozlokowanie podwieszanych szafek na ścianach. Nietrudno w takiej sytuacji uzyskanie efektu przytłoczenia wizualnego. Chcąc osiągnąć estetyczny, jednak nienachalny efekt, można sięgnąć po obrazy malowane lub nadrukowywane na płótnie. Wybierając obraz do kuchni należy pamiętać, że nie powinien on stanowić elementu dominującego w kompozycji. Dlatego też świetnie sprawdzą się obrazy o niestandardowych i niezbyt dużych rozmiarach, które mogą układać się w przyciągające uwagę tryptyki.

Motywy kuchenne

Obrazy do kuchni często są bardzo neutralne, przedstawiające przykładowo kwiaty czy motywy botaniczne. Jeśli jednak ponosi nas fantazja, nie należy ograniczać się do jednego z tych motywów. W kuchni jednak rzadko wypoczywamy lub pracujemy, dlatego też warto powiesić tutaj obraz, który będzie akcentem dekoracyjnym, a nie dziełem sztuki, mającym na celu sprowokować odbiorcę do refleksji. Jeśli posiadamy nowocześnie urządzoną kuchnię, to możemy pokusić się o wzory geometryczne na obrazach lub kolorowe abstrakcje, gdy całość umeblowania i ścian utrzymana jest w stonowanych barwach. To niezwykle istotne, aby kolorystyka obrazów pasowała tonalnie do mebli i sprzętów w kuchni.

Obraz w kuchni? Dlaczego nie!

Obraz na ścianie w kuchni to świetnie rozwiązanie, zarówno kompozycyjne, jak i dekoracyjne. Pamiętajmy jednak, aby nie wieszać w kuchni obrazów, posiadających dużą wartość, ponieważ mogą one zniszczyć się pod wpływem pary wodnej czy wilgoci, o którą w kuchni nietrudno. Obrazy do kuchni świetnie sprawdzą się jako zdjęcia drukowane na płótnie czy zdjęcia z motywami roślinnymi. Aby podtrzymać nowoczesny styl można pokusić się również na abstrakcjonizm geometryczny. Pamiętajmy, że najważniejszym krytykiem powinniśmy być sami dla siebie.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.gallerystore.pl/obrazy-do-kuchni

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZakup rolet – na co zwrócić uwagę?
Następny artykułŁańcuchy przenośnikowe JANUS
Redakcja Urzadzajmy.pl
Pasjonatka interior designu, czyli urządzania wnętrz. Zaczynała we wczesnych latach 2000 i do dnia dzisiejszego rozpoczynając kolejny projekt cieszy się jak małe dziecko :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here