Niestandardowe kieliszki do szampana

Szampana powinno pić się z odpowiednio dopasowanych do tego trunku kieliszków. Nie muszą być to jednak kieliszki standardowe, które dla wielu są nudne. Do dyspozycji jest także wiele innych, niestandardowych propozycji, które są ozdoba samą w sobie i ponadto mogą być świetnym pomysłem na prezent. Podpowiadamy, na jakie szkło warto zwrócić uwagę!

Ten szczególny rodzaj wina musującego swoją nazwę zawdzięcza Szampanii, malowniczemu regionowi znajdującemu się w północno-wschodniej Francji, gdzie prowadzi się jego produkcję już od wieków. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, ze szampan produkowany jest bez wysycania dwutlenkiem węgla, ponieważ ten tworzy się w butelkach naturalnie pod wpływem dojrzewania trunków.

Do szampana wykorzystuje się różne odmiany winorośli zaliczane do rodziny pinot, chardonnay, czyli winogrona białe oraz pinot noir i pinot meunier – winogrona czarne, a także w mniejszym stopniu inne odmiany winorośli.

Jakie kieliszki do szampana wybrać?

Przede wszystkim powinno się wybierać kieliszki do szampana wysokie i wąskie. Chociaż z szampanem często kojarzy się szerokie i płytkie kieliszki, to jednak nie są one polecane, ponieważ nie zatrzymują one bąbelków i aromatu napoju.

Gdy jednak nie chcesz kupować zwykłych przezroczystych kieliszków, masz do dyspozycji także wiele innych ciekawych modeli. Świetnie prezentują się modele z dekoracyjnymi nóżkami wykonanymi z kolorowego szkła, które sprawia, że cały kieliszek wygląda bardzo oryginalnie. Nóżka może być wykonana na przykład z czerwonego przezroczystego szkła lub też czarnego ze żłobieniem w spiralę. Drogie, ale za to bardzo piękne są również kryształowe kieliszki, które dekorowane są ręcznie – wiele z nich produkowanych jest w polskich hutach szkła.

Innym świetnym pomysłem są grawerowane kieliszki do szampana – wykonany na nich laserowy grawerunek pozwala na personalizację szkła, dlatego też mogą być one świetnym pomysłem na prezent, na przykład na ślub. Na kieliszkach mogą znaleźć się napisy lub grafiki zgodnie z życzeniem klienta. Takie kieliszki znajdą Państwo na https://mygiftdna.pl/

Artykuł promocyjny.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here