Multirama na zdjęcia

Zrobienie świetnego zdjęcia to dopiero pierwszy krok do urządzenia domowej galerii. Równie ważna jest odpowiednia oprawa – szczególnie, gdy zależy nam na wyeksponowaniu większej ilości fotografii. Podpowiadamy, jak dobierać oprawy i multiramy do zdjęć, by ukazać je jak najlepiej.

Czym właściwie jest multirama na zdjęcia?

Multirama to stosunkowo niedawno wymyślone rozwiązanie na dość często pojawiający się problem: jak odpowiednio oprawić i zawiesić kilka czy kilkanaście fotografii? Bardzo często próby zaaranżowania ciekawego układu kończą się nie najlepszym rezultatem – w końcu nie każdy dobrze radzi sobie z kompozycją czy wykonywaniem otworów w ścianach. Multirama na zdjęcia na pierwszy rzut oka wygląda jak wiele ramek zawieszonych bardzo blisko siebie. Najczęściej są one ułożone w atrakcyjny sposób, dzięki czemu zdjęcia nie wiszą po prostu w rzędach, ale są rozmieszczone w interesujący sposób. Można w ten sposób oprawiać zarówno zdjęcia pochodzące z jednej sesji, jak i luźno ze sobą powiązane – na przykład tematycznie.

Jaka będzie najlepsza multirama – drewniana czy z innych materiałów?

Warto pamiętać, że na wygląd domowej wystawy ma wpływ wiele czynników. Najważniejsze z nich to układ, kolorystyka oraz materiał, z jakiego są wykonane.

Klasycznym materiałem wykorzystywanym w oprawach jest drewno – ten stosunkowo niedrogi materiał charakteryzuje się świetną trwałością i dobrze wygląda zarówno w naturalnej barwie, jak i żywych kolorach. Zarówno multiramy do zdjęć w kolorach naturalnych, jak i te wielokolorowe można dostać obecnie w większości sklepów poświęconych oprawom – takim jak https://www.oprawiamy.pl/c79,multiramki-i-fotogalerie.

Na pytanie, czy lepiej decydować się na multiramy do zdjęć w naturalnym kolorze drewna, czy kolorowe, w zasadzie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Zwykle za najbezpieczniejszą opcję uważa się dopasowanie opraw do innych dodatków – a więc do mieszkania urządzonego w stylu ekologicznym dobrze dobierać drewniane elementy. Z kolei w nowoczesnym, wielokolorowym mieszkaniu najlepiej sprawdzą się multiramki w żywych kolorach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here